Rhodes prezentuje swoje pierwsze (!) wtyczki VST

fot. Rhodes
News Technologia
rhodes

Nie jest tajemnicą, że w dobie technologicznego skoku coraz więcej producentów sprzętu muzycznego decyduje się na przenoszenie swoich fizycznych rozwiązań na wersje cyfrowe. Renomowana marka Rhodes, znana z produkcji najpopularniejszych elektronicznych pianin, wkracza do segmentu wtyczek VST. Sprawdźmy, co prezentuje seria V8.

Rhodes VST – późny debiut

Kiedy zobaczyłem wiadomość, że Rhodes zrobił swoją pierwszą wtyczkę, pomyślałem sobie – „dopiero teraz?!”. Każdy producent muzyczny, a nawet zajawkowicz mniej więcej obcykany w zawartości swojego DAW-u – bez względu czy to Ableton, Reason, FL, czy Logic – zawsze miał do czynienia z wirtualną kopią pianina Rhodesa, nie wspominając już o jego darmowych lub tanich odmianach na rozmaitych stronach z wtyczkami. Teraz, gdy matczyna firma wypuściła własną wersję, pozostaje pytanie, czy propozycja Rhodesa faktycznie zachęci użytkowników?

Wtyczki V8 i V8 Pro wykorzystują ponad 30 000 sampli ze 100 warstw dynamiki, ze wszystkimi niuansami i charakterem ostatecznego pianina Rhodes – mówią producenci

Przedwzmacniacz V8 wyposażony jest w napęd, niski/wysoki korektor i efekt vari-pan z kontrolą tempa i głębokości. Do wyboru, rzecz jasna, sporo presetów, a także regulacja strojenia, równoważenie mechanicznego szumu i elektroakustyczna zmiana barwy dźwięku. V8 Pro oferuje większe funkcje, w tym parametr Envelope MK8 do wybierania efektów filtrów kontrolowanych przez obwiednię, takich jak auto-wah. Uwzględniono również efekty Compressor, Chorus, Phaser i Delay z MK8 FX.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Rhodes V8 – A Deep Overview

Uwaga producenci! Super konkurs na start

Dodatkowo firma Rhodes wraz z Plugin Boutique przygotowała dla producentów coś ekstra – każdy kto pobierze 45-dniową próbną wersję oprogramowania, będzie mógł wziąć udział w konkursie Missing Keys na aranżacje utworu artysty nominowanego do Mercury PrizeJamesa Smitha. Konkurs dobiegnie końca 1 marca 2023 roku, a jury w składzie z Jamesem Blakiem i Jamesem Kowalem wyróżnią pięć kompozycji, z których wybiorą najlepszą. Laureat otrzyma fortepian Rhodes MK8, a jego aranżacja znajdzie się na klipie Missing Keys. 19 zdobywców drugiego miejsca otrzyma pełne wersje wtyczki Rhodes V8 (wartej 150 euro) oraz szereg innych nagród.

’Missing Keys’ feat. James Smith (Yard Act)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →