Possession będzie prezentować podcast każdego dnia, aż do końca kwarantanny

Francuski kolektyw Possession, pomimo wcześniejszych deklaracji o organizacji imprez w czasie trwania pandemii koronawirusa, postanowił zmienić strategię. Odwołane w ostatnim czasie imprezy Francuzów zbiegły się ze startem akcji #Unitedravers, której - począwszy od dzisiaj - będzie towarzyszyła codzienna publikacja podcastów.

Kolejne zamykane kluby, odwoływane imprezy i festiwale wymuszają na właścicielach lokali i organizatorach wzmożoną dozę kreatywności i wysiłku. Czasy cotygodniowych imprez odeszły w większości krajów do lamusa. Nie stanowi to jednak problemu, z którym nie można sobie poradzić.

Odwołana trasa po Europie

Wśród wszystkich znanych nam projektów, które w znaczy sposób dotknęła pandemia COVID-19, jest ten z siedzibą w Paryżu. Possession – bo o nim mowa – mogliście poznać przy okazji naszej niedawnej relacji z imprezy Possession x Monnom Black, która pod koniec lutego odbyła się w jednej z podparyskich miejscowości. W planach kolektywu było odwiedzenie kilku miast Starego Kontynentu, w tym Mediolanu, Tbilisi, Zurychu, a także kanadyjskiego Montrealu. Na chwilę obecną organizatorzy nie planują „reaktywowania” wcześniej zaplanowanych wydarzeń w razie ewentualnego ustabilizowania się sytuacji we Francji. Najbliższa ogłoszona impreza przypada „dopiero” na 23 maja. Organizatorzy za cel wizyty obrali belgijski klub Kompass, w którym wystąpić mają Parfait, Regal, Stranger i Sugar.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Possession

Jeden podcast dziennie

Żeby nie zostawiać swoich odbiorców bez jakiejkolwiek styczności z muzyką, Possession wpadł na dość ciekawy pomysł. Począwszy od dzisiaj – aż do końca trwania kwarantanny – będzie on publikował na swoim koncie Soundcloud jeden podcast dziennie. Trudno oszacować, ile czasu będzie trwał przestój z imprezami w kraju znad Sekwany, jednak znając dotychczasowe poczynania i pomysłowość kolektywu, chętnych do nagrań z pewnością nie zabraknie. Głos w sprawie akcji #Unitedravers zabrała jedna ze współzałożycielek kolektywu, Mathilda:

Jesteśmy zmuszeni przejść wspólnie przez tę próbę, która wymaga od nas czasu, ciszy i izolacji. Kultura, idee i twórczość, których bronimy, mają tę wyjątkową osobliwość gromadzenia się i jednoczenia. Poza wszelakiej maści ograniczeniami, różnicami i zakazami. Nawet, jeśli miałby to być wrzesień. Wykorzystajmy tę przerwę, aby wrócić ze zdwojoną siłą. Bądźmy wierni temu kim jesteśmy, niech wypełnia nas hojność i hedonizm sceny, którą tak bardzo kochamy i popieramy. Tym bardziej pokażmy solidarność i jedność w tak trudnych dla nas chwilach. Skorzystajmy z okazji, aby tworzyć, produkować, udostępniać.

Fot. Mariana Matamoros

Brulēe i DJ TOOL na start

Pierwszy podcast serii został powierzony Brulēe, współzałożycielowi wytwórni Carcères Records, rezydentowi kolektywu La Quarantaine. W trakcie godzinnego nagrania mamy do czynienia z typową szkołą francuskiego techno. Mocny industrial wzbogacony o old school/rave, hardtrance i acid.

POSSESSION PODCAST #51 – BRULEE VS CLAIR #UNITEDRAVERS

DJ Tool to drugi artysta, który uraczył Possession swoim nagraniem. Po latach grania punka, metalu i noise’u, Duńczyk od pewnego czasu raczy swoich słuchaczy techno i trance. Mieszkając na co dzień w Berlinie odpowiada za współorganizacje cyklu imprez Mala Junta, poświęconym dźwiękom trance, hard trance i szybkiego techno.

POSSESSION PODCAST #52 – DJ TOOL #UNITEDRAVERS

Kolejnymi potwierdzonymi artystami, którzy zadeklarowali się wspomóc akcję #Unitedravers, jak i sam kolektyw są ØTTA, Tommy Four Seven, Bas Mooy, Antigone, Perc i Trym.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →