Polskie wydawnictwa techno, które musisz usłyszeć vol.5

News

Jak prezentowały się ostatnie miesiące polskiego techno? Sprawdź co słychać u Melanii, Larixa, Rrapha, Violenta i Tawbaq!

Melania – Concordia EP [Labrynth]

Data wydania: 10.06.2016
Tracklista:
01. Ferus Advenit
02. Amor Antiquus
Wytwórnia Labrynth wzbogaciła swój katalog o ciekawą EP-kę debiutującej polskiej producentki. Melania (na zdjęciu głównym), zamieszkała aktualnie w Berlinie, wydała wreszcie swój pierwszy materiał. „Concordia EP” to dwa utwory, które z pewnością odstają od większości wydawanego dzisiaj materiału. Jej muzyka bije nieco niespokojną i szaleńczą energią. Kolejny jej utwór „S10”, utrzymany w podobnym tonie, ukazał się na składance Subsist Records – sprawdźcie go też koniecznie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Larix – Corpoplanet EP [ARTS digital]

Data wydania: 10.06.2016
Tracklista:
01. Corpoplanet
02. Methone
03. Skolopendra
04. Hydra
Ostatni release Larixa to EP-ka dla filii słynnej wytwórni ARTS. „Corpoplanet EP” to różnobarwne wydawnictwo, na którym producent z Iławy zawarł parkietowe numery oraz melodyjną perełkę „Methone”, na którą warto szczególnie zwrócić uwagę.

Violent – Trace the Veins [Obscuur Records]

Data wydania: 03.05.0216
Tracklista:
01. Are you afraid of an empty coffin?
02. Another enemy of my corrupted soul
03. Another enemy of my corrupted soul (138 RMX)
Najbardziej brudna i industrialna pozycja dzisiejszej listy. Violent, warszawski didżej i producent, na łamach „Trace the Veins” już na otwarciu brutalnie serwuje nam przesterowaną stopę, aby potem przejść do dźwięków rodem z fabryk i hut w drugim utworze. Finałem EP-ki jest remix projektu z Los Angeles, 138, którzy tak zgniatają oryginalną wersję „Another enemy of my corrupted soul”, że aż świszczy.

rraph – Quantum Gravity [Subraum Records]

Data wydania: 06.2016
Tracklista:
01. Quantum Gravity (Original Mix)
02. Quantum Gravity (Audio Injection Remix)
03. Mirror Symmetry (Original Mix)
04. Mirror Symmetry (Piotr Klejment Redefinition)
Subraum Records rozwija skrzydła i startuje z pierwszym winylowym wydawnictwem. EP-ka „Quantum Gravity” autorstwa Rrapha ma być odzwierciedleniem wizji muzyki techno wytwórni Subraum. W przyszłości zatem czeka nas więcej mocnych, perkusyjnych, parkietowych wydawnictw. Taki właśnie jest tytułowy utwór. Nie zabrakło także bardziej ezoterycznych, kwaśnych motywów w „Mirror Symmetry”, a także wersji utworów od Piotra Klejmenta i zagranicznego gościa w osobie znanego Audio Injection. Warto dodać, że za mastering odpowiada Michał Wolski, co jest gwarantem jakości brzmienia materiału.

Tawbaq – Polars [Circular Limited]

Data wydania: 31.03.2016
Tracklista:
01. He really moved them down
02. Polar field I
03. Polar field II
04. The depths
Techno niejedno ma imię, a oddechem na końcu naszego zestawienia jest spokojna i hipnotyczna EP-ka poznańskiego producenta Tawbaq. „Polars EP” nigdzie się nie śpieszy. Rozpoczyna się od ambientowego „He really moved them down”, aby przejść do głównych elektryzujących motywów w „Polar Field I” i „II”, na końcu lekko wybudzając z tripu utworem „The Depths”.

Warto dodać, że Tawbaq i rraph urzekli swoimi brzmieniami włodarzy Tresora, gdzie już 17 lipca zaprezentują się wraz z Raq podczas „Tresor New Faces”. Ostatnie miesiące, to także urodzaj albumów. Swoje długogrające wydawnictwa techno zaprezentowali Jacek Sienkiewicz, Michał Wolski i Milena Kriegs – więcej o tych pozycjach dowiecie się z poniższych linków.

ZOBACZ TEŻ:


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →