Bunkai – polski showcase w HÖR

muno.pl
News Wydarzenie Zapowiedzi
HOR

Po raz kolejny na antenie berlińskiego HÖR będziemy mieli przyjemność usłyszeć polskich przedstawicieli sceny techno. W najnowszej audycji Bunkai - showcase MELANII ., gośćmi specjalnymi będzie didżejka i promotorka Kasia Gościńska oraz znany duet z Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego - Penera, dla którego będzie to pierwszy zagraniczny występ... no chyba, że liczymy Sosnowiec, to wtedy nie! Sprawdźcie szczegóły!

Bunkai przejmuje HÖR

MELANIA . to pochodząca z Poznania, a od kilku lat działająca w Berlinie didżejka, producentka i promotorka. Na początku współtworzyła industrialną serię Verzerrung w poznańskim klubie Projekt Lab. Jej wybór jest całkowicie skoncentrowany na jej samopoczuciu, dzięki czemu nie ogranicza się do określonego gatunku. Artystka odcisnęła swoje piętno na scenie techno dzięki wydawnictwom w takich wytwórniach jak [aufnahme + wiedergabe], Instruments of Discipline oraz Blocaus. Od kilku lat jest częścią prestiżowej agencji RAW, a sama aktywnie działa na berlińskiej scenie – często można było ją usłyszeć w HÖR, gdzie doczekała się własnego showcase’u – Bunkai, który w ten czwartek powraca o godzinie 19. Cykl ten ma na celu wychodzenie poza ramy jednego gatunku a głównym punktem wyjścia jest nurt experymentalno-breakowy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W ubiegłym roku wystąpiła MELANIA . na Boiler Roomie w katowickim klubie P23, właśnie w towarzystwie gospodarzy klubu – duetu Penera.

MELANIA . | HARD DANCE Katowice

Zobacz także: ’To całkiem fajne, jeśli możemy się przyczynić do obalenia pewnych przekonań i schematów’ – Melania . dla Muno.pl

A skoro już mowa o projekcie Michała Piwowara oraz Piotra Łady to dla chłopaków z Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego, będzie to pierwszy występ poza Polską. To kolejna granica, po przejściu mostu na Brynicy, którą przekroczyli – ograniczenia gatunkowe czy limity absolutnie ich nie dotyczą. Penera jest hybrydą współczesnych brzmień electro i acid techno, z mocną dozą inspiracji oldschoolowymi break’ami, kulturą jungle i wulgarnością epoki, podczas której klubami rządził trance. Z początkiem 2021 roku odpalili swój label POTOP, którego głównym celem jest rozwój lokalnego podwórka. Związani są z katowickimi klubami CEL i P23. Ostatnio wzięli udział w naszej specjalnej kompilacji dla Ukrainy – Believe in Freedom of Choice and Democracy, a ich niebywały kawałek Rave On Put’s Grave stał się puentą całego wydawnictwa.

Penera | HARD DANCE Katowice

Kasia Gościńska to pochodząca z Warszawy didżejka i promotorka, obecnie rezydująca w Berlinie. Założycielka inicjatywy szlag, promującej przekraczanie granic, zarówno tych geograficznych, jak i muzycznych czy dyscyplinarnych. Od niedawna prowadzi też audycję z ramienia projektu na falach londyńskiego radio Aaja Music, gdzie zaprasza czołowych reprezentantów sceny undergroundowej do przedstawienia swojej nietypowej selekcji, której to na co dzień nie znajdziemy w ich klubowych setach. Rezydentka berlińskich eventów SønDER i współzałożycielka Sfory – letniego festiwalu DIY łączącego muzykę ze sztukami wizualnymi i zajęciami ruchowymi. W setach klubowych porusza się wśród cięższych analogowych brzmień, acidów wszelkiej maści, perkusyjnych breaków oraz eksperymentalnego techno i electro, wplatając EBM, elementy dark wave’owe czy post-punkowe. W jej szerokim repertuarze nie brakuje również ambientu, muzyki eksperymentalnej, IDM czy industrialnego downtempo.

SønDER x Szlag Showcase – Kasia GościńskaPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →