Polskie techno coraz lepsze. Kolektyw Polish Vibe wypuszcza prawdziwy banger

fot. materiały prasowe
News
Technical Vibe

Rodzime trio didżejsko-producenckie, w składzie Goldzik, M0DU5 oraz Retail, wypuszcza odcinek pilotażowy w postaci składanki Polish Vibe VA001. Płyta trafiła pod skrzydła wytwórni Technical Vibe. Słuchamy!

Polish Vibe – polskie techno ze znakiem jakości

Polish Vibe to nowy projekt wydawniczo-imprezowy, za którym stoją polscy producenci techno. Goldzik, M0DU5 oraz Retail dali się poznać jako pierwszorzędni techno DJ-e, teraz wspólnie łączą siły wraz ze swoimi autorskimi produkcjami. Wydaniem ich najnowszej składanki Polish Vibe zajął się label Technical Vibe.

Goldzik jest współzałożycielem bydgoskiego kolektywu Polirytmia. Od lat szlifuje swoje umiejętności, co zaprowadziło go do udanego debiutu – zarówno klubowego, jak i wydawniczego. Jego wydania w Trau-ma, Technical Vibe czy Black Square Recordings zostały przyjęte ze sporym entuzjazmem, zyskując wsparcie takich artystów, jak Amelie Lens, Fatima Hajji, Slam, Arjun Vagale czy Arnaud Le Texier. Ma za sobą występy w Transformatorze, Fabryce Lloyda, Wyspie Tamka, STK47, SiXa, Luzztrze, NRD czy Mózgu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Polskie techno coraz lepsze. Kolektyw Polish Vibe wypuszcza prawdziwy banger
Goldzik / fot. materiały prasowe

Retail z kolei to współzałożyciel Pure Sounds Collective, z wieloletnim doświadczeniem za dekami. Kilka lat temu po przerwie powrócił do grania i produkcji techno jako Retail, w gatunku, od którego zaczynał swoją muzyczną przygodę. W międzyczasie skompletował sprzęt, by wrócić do grania live – tym razem jednak wyłącznie z hardware’u bez użycia komputera. Do tej pory miał okazję wystąpić w kilku dobrych polskich klubach jak Ciało, Szpitalna 1, STK47 oraz CEL.

Polskie techno coraz lepsze. Kolektyw Polish Vibe wypuszcza prawdziwy banger
Retail / fot. materiały prasowe

M0DU5 to pochodzący z Polski DJ i producent muzyczny oraz współorganizator eventów w krakowskim STK 47 spod szyldu NPLM!. Do tej pory dzielił scenę z takimi artystami jak Klaudia Gawlas, Torsten Kanzler, Stephan Kruse, Brian Sanhaji, Robpm czy D-unity. Występował między innymi w klubach Sfinks700, Luzztro, Wyspa Tamka, Mózg, STK 47 Warehouse i Sixa.

Polskie techno coraz lepsze. Kolektyw Polish Vibe wypuszcza prawdziwy banger
M0DU5 / fot. materiały prasowe

Polish Vibe – wywiad

W jaki sposób doszło do wydania Waszej składanki w Technival Vibe, wytwórni należącej do naszej rodaczki mieszkającej na Majorce – Noemi Black?

M0DU5: Noemi Black poznałem dużo wcześniej, kiedy wydawałem u niej pierwszy raz, a później zagraliśmy wspólną imprezę.

Goldzik: Samantę poznałem, wydając u niej moją debiutancką EP-kę. Jest świetną osobą i produkuje muzykę, po którą bardzo chętnie sięgam w swoich setach. Moje wydanie w Technical Vibe przyjęło się bardzo dobrze, co pozwoliło postawić bardziej zdecydowane kroki jako producent i zawsze będę je dobrze wspominał.

Retail – Freeform

Znacie się od wielu lat, skąd teraz pomysł na wspólną składanę?

Goldzik: Mieliśmy sporo pomysłów na współprace i wraz z Noemi postanowiliśmy je skonsolidować w postać cyklicznych składanek Polish Vibe. Jest nas sporo więcej, reprezentujemy bardzo szeroki wachlarz stylów w techno, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Goldzik – Rejected 

Polish Vibe będzie tworzyć wyłącznie Wasza trójka czy zostawiacie otwarte drzwi dla innych producentów?

M0DU5: Projekt z każdym kolejnym wydaniem będzie rozszerzany o kolejne osoby. Na ten moment możemy zdradzić, że na kolejnej EP-ce pojawią się trzy dodatkowe nazwiska.

Zdradźcie, w jakich okolicznościach się poznaliście i w jakim momencie wpadliście na pomysł założenia projektu Polish Vibe.

M0DU5: Goldzika poznałem podczas mojego pierwszego wydania u Noemi Black. Zawsze sprawdzam top 10 danej wytwórni. Wtedy w projekcie Duo K tworzyliśmy swoją audycję radiową w niemieckim radiu RAVING.FM. Do każdej audycji zapraszaliśmy gości ze świata. Kiedy usłyszałem produkcję Goldzika, pomyślałem, że chcę, żeby ten człowiek wystąpił u nas w audycji. Wtedy totalnie nie miałem pojęcia, że Goldzik to Polak – jego styl i jakość totalnie wykraczała poza ramy producentów z Polski, którzy nie są znani. Sądziłem, że ktoś z taką jakością już dawno byłby w topce w naszym kraju.

M0DU5 – Speeding Train

Z Retailem sprawa wyglądała zupełnie inaczej. Po poznaniu Goldzika spotkaliśmy się w Katowicach, ponieważ dostał zaproszenie na imprezę w klubie Sixa spod szyldu Napalm Music. Wtedy w hotelu pierwszy raz widziałem się z Goldzikiem, a przy okazji poznałem tam Retaila i od tamtej pory utrzymywaliśmy kontakt. Poznałem poczynania Krystiana, który swoimi produkcjami potrafi gnieść tańczących klubowiczów, o czym przekonałem się na jednej z imprez, na które go zaprosiłem do krakowskiego STK.

W przyszłym roku planujecie cykl imprez oraz następne składanki. Możecie zdradzić więcej szczegółów?

Goldzik: Apetyt rośnie w miarę jedzenia i postanowiliśmy stworzyć nowy cykl imprezowy, który startuje wiosną 2023. Oczywiście planowane są następne odsłony kompilacji Polish Vibe z coraz większą liczbą artystów i jeszcze większą różnorodnością.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →