Paczka kumpli z Bristolu zbudowała studio w kontenerze transportowym

Fot. Mixmag
News
Takiego studia jeszcze nie było

Nietypowe studio, które powstało w kontenerze transportowym, jest w pełni funkcjonalne i czeka na chętnych do współpracy artystów i producentów.

Takiego studia jeszcze nie było

Liam Scapens, Jack Houston i Alfie Richardson w ciągu ostatnich czterech miesięcy zamienili stary kontener transportowy w studio nagraniowe. Swoją nową „muzyczną siedzibę”, która zlokalizowana jest w dzielnicy Winterbourne w Bristolu, nazwali Shipment Studios. Trójka przyjaciół określa samą siebie jako kreatywnych przedsiębiorców i wielkich fanów muzyki. Do współpracy z Shipment Studios zapraszani są teraz lokalni twórcy oraz producenci i DJ-e z różnych środowisk.

Liam i Alfie przyjaźnią się od czasów szkoły średniej, a Jack poznał Liama na rave’ie. Wszyscy pracują na pełen etat i zarządzają studiem poza godzinami swojej pracy. Wspólnie zajmują się rezerwacjami, administracją, zarządzaniem i utrzymaniem swojej ukochanej miejscówki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Studio marzeń – praca marzeń

Zapytany przez Mixmag o to, skąd pomysł na przekształcenie akurat kontenera transportowego w studio Liam powiedział:

Od dawna marzyliśmy o tym, aby mieć własny biznes, abyśmy mogli być bardziej niezależni i zasadniczo chcieliśmy być swoimi własnymi szefami. Pomysł posiadania własnej przestrzeni studia muzycznego, z której ludzie mogliby otwarcie korzystać, wydawał się okazją, której nasza trójka nie mogła przegapić. Kontener transportowy był oczywistym wyborem, biorąc pod uwagę wysoki czynsz za wynajem przestrzeni studyjnych w Bristolu.

studio w kontenerze transportowym

Przyjaciele rozważają teraz nawet rozszerzenie swojej działalności o kolejne kontenery. Liam, Alfie i Jack twierdzą, że budowa studia była „naprawdę trudna”, ponieważ musieli urządzać je w czasie, gdy pracowali od 9:00 do 17:00 i ich życie osobiste praktycznie przestało istnieć. Teraz liczą na to, że będą utrzymywać się tylko i wyłącznie z nowego biznesu.

Widząc, że każda faza budowy została zakończona, bardzo podbudowaliśmy swoje morale. Wszyscy byliśmy bardzo zaangażowani i panowała wśród nas pozytywna atmosfera, nawet gdy wszyscy mieliśmy jakieś tam problemy. Ukończenie budowy było czymś, czego nigdy nie zapomnimy – twierdzi Alfie.

studio w kontenerze transportowym

Sprawdź także: Dwójka DJ-ów odnalazła kolekcję swoich płyt 10 lat po jej zaginięciu

Studio otwarte dla wszystkich chętnych

Właściciele Shipment Studios podkreślają, że ich studio jest otwarte dla zainteresowanych każdym gatunkiem muzyki, z dowolnym poziomem umiejętności. W ciągu pierwszych kilku tygodni działalności studio miało sesję produkcyjną „jeden na jeden” z producentem o ksywie GLM, który wygrała konkurs na Instagramie zorganizowany przez Liama i resztę ekipy. Równolegle do studia Brytyjczycy stworzyli również własną markę odzieżową Shipment. Do tej pory zaprojektowali i wyprodukowali t-shirty, które można kupić na ich stronie internetowej lub bezpośrednio w studiu.

studio w kontenerze transportowymPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →