Oto 5 powodów, dla których warto słuchać Adana Twins

Fot. Cercle Festival
Artykuł
Adana Twins

Adana Twins rozpoczęli działalność w 2012 roku, burzliwie wchodząc na scenę muzyki elektronicznej. Poznaj 5 powodów, dla których warto ich słuchać oraz wspierać poczynania w labelu.

1. Unikalne, czerpiące z wielu źródeł brzmienie

Adana Twins

Adana Twins kierują się głęboko zakorzenionym pragnieniem przekazywania emocji poprzez muzykę elektroniczną. Ich korzenie sięgają nie tylko elektroniki, ale i hip-hopu. Robią wszystko to z syntezatorem, wykorzystując idealną równowagę między retro a nowoczesnością, co daje ich kompozycjom ponadczasowy urok. W Universal Dolls  na przykład, nastrój przechodzi na niższe rejestry. Ponure riffy wspierane przez zaloopowaną perkusję, wprowadzają nas w warstwę emocjonalnych linii muzycznych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

TAU019 x Echonomist & Adana Twins — Universal Dolls

2. Stworzyli własną wytwórnię płytową TAU

Adana Twins są bardzo szanowani jako właściciele wytwórni TAU. Posiadają upodobanie do głębokiej, mrocznej, naładowanej emocjonalnie muzyki. Choć stawiają house w centrum swoich zainteresowań, nie stronią też od breakbeatu, electro czy wręcz techno. Ponieważ dojrzeli jako artyści, a ich pozycja znacząco wzrosła (od czasu pojawienia się na scenie), wpadli na pomysł uruchomienia TAU.

TAU005 x Daniel Bortz — Down To The Moon

Wytwórnia powstała w 2018 roku w celu zapewnienia im kreatywnej przestrzeni do poszerzania brzmienia, a także odkrywania talentów i pielęgnowania kariery innych artystów. Duet wydał muzykę różnych mniej znanych osób, od samego początku silnie je wspierając. Artyści tacy jak Innellea, Human Machine, Mathias Schober, BOg, Santiago Garcia, Daniel Bortz, Luis Junior, Isolée, Amberroom i Ede pojawili się w wytwórni, która spotkała się z pozytywną reakcją zarówno fanów, jak i DJ-ów. To projekt, który napełnił obu panów inspiracją, ale i wzniecił głód muzyki we wszystkich jej aspektach.

Adana Twins

3. Adana Twins grają spektakularne sety

Jako DJ-e widzimy, że nasze zadanie leży w zaprezentowaniu tłumowi na parkiecie nowych, a czasem nawet starych i może zapomnianych utworów i umieszczeniu ich w znaczącym kontekście. Oczywiście nasze doświadczenie zmienia się z czasem. Ciągłe zmiany są inspirujące, a doświadczenia z parkietu bardzo pozytywnie wpływają na nasze produkcje muzyczne.

Adana Twins x Palais Longchamp w Marsylii x DJ Set

4. Mają szacunek do DJ-ingu

Zanim rozpoczęli przygodę z produkcją, bardzo angażowali się w swoje DJ-skie życie. Każdą wolną minutę wykorzystywali, aby znaleźć nowe utwory i często chodzili do klubów, aby znaleźć inspiracje na cotygodniowe 8-10 godzinne sety w małym barze w Hamburgu. Kiedy zaczęli tworzyć muzykę, doświadczenie, które nabyli wcześniej jako DJ-e, zaczęło procentować.

Myślę, że pierwsze małe kroki polegają na naśladowaniu tego, co robią Twoi ulubieni artyści. Im więcej doświadczenia zdobędziesz w studio, tym większą pewność siebie nabierasz i tym bardziej rozwijasz swój własny styl. Nadal „cytujesz” odniesienie muzyczne z czasów, ale ogólnie rzecz biorąc, to, co robią inni, staje się mniej ważne.

Adana Twins

5. Czerpią z lokalności to, co najlepsze

Prosto z house’owego Hamburga, Adana Twins pomogli scementować reputację swojego miasta rodzinnego, dzięki serii wczesnych EP-ek. Uczyniły ich one jednymi z wartych zgiełku zespołów, jakie wyłoniły się tego z niemieckiego miasta. Wielokrotnie zajmowali pierwsze miejsce na listach przebojów Resident Advisor i Beatport.


Adana Twins zagrają w poznańskiej Tamie – bilety

Już niebawem będziecie mogli usłyszeć Adana Twins na żywo. Duet wystąpi 15 października w poznańskim klubie Tama. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →