Nowa rewelacyjna EP-ka od dwóch weteranów polskiego techno

fot. materiały prasowe
News
Peter Fern i Sasia

Współpraca dwóch wyjadaczy polskiego techno-podwórka musiała przynieść owoc w postaci doskonałej muzyki. Siasia i Peter Fern, obecni na scenie od ponad 20 lat, połączyli swoje produkcyjne skille, wypuszczając najnowsze wydawnictwo zatytułowane Kronos. Sprawdź szczegóły.

Kronos – Ep-ka spod rąk dwóch przyjaciół

Uwielbiamy spotkania na szczycie. Peter Fern, postać kojarzona ze szczecińską sceną techno, swoje pierwsze kroki stawiał w legendarnej Lokomotywie. Jako jeden z nielicznych zaliczył występy na ikonicznych imprezach w naszym kraju, takich jak Mayday, Soundtropolis czy Global Gathering. Z drugiej strony Siasia, świętujący niedawno 25-lecie na scenie, przygodę z muzyką zaczynał w klubie Kanty, gdzie właściwie rodził się ten gatunek w naszym kraju. Oboje poznali się 20 lat temu, przeżywając wspólnie niejedną imprezę i zjadając zęby na polskiej scenie techno.

Przeczytaj także: Peter Fern – wywiad

Siasia, Peter Fern, "Kronos"
Siasia & Peter Fern ze wspólnym wydawnictwem Kronos

Ich współpraca przyniosła efekt w postaci EP-ki Stettin-Kattowitz Express wydanej w 2019 roku nakładem Dolma Records z Francji. Kolejne produkcje pojawiły się w Naked Lunch, legendarnym Planet Rhythm oraz w ich własnych wytwórniach – Dirty Stuff (Siasia) oraz Dual Force (Peter Fern). Ich najmłodsze dziecko, które właśnie ujrzało światło dzienne, to EP-ka Kronos wydana w ukraińskim labelu Codex Recordings. Należy ona do dobrze znanej również w naszym kraju (chociażby za sprawą ostatniego Maydaya) postaci, jaką jest Spartaque.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kronos – zwycięzca międzynarodowego konkursu

Wydanie najnowszego wydawnictwa Kronos jest efektem wygrania konkursu organizowanego przez Codex Recordings, Berlin Dance Music Event i Warsteiner. Utwory znajdujące się na EP-ce powstały w pierwszej połowie roku. Od tamtego czasu Siasia i Peter Fern szukali odpowiedniego wydawcy, wysyłając demówki do różnych wytwórni.

W listopadzie Piotrek dostał cynk od znajomego o konkursie. Wysłaliśmy nasze tracki dzień przed deadlinem. Kilka dni później podczas transmisji live na Facebooku dowiedzieliśmy się, że zakwalifikowaliśmy się do ścisłego finału. Co więcej, zdobyliśmy w nim pierwsze miejsce. Urzekliśmy jury nie tylko samymi kawałkami, ale także ich rewelacyjnym brzmieniem. Wziął je pod swoje skrzydła Piotrek w swoim R2R Mastering Studio – jest naprawdę świetnym fachowcem w tej dziedzinie. Tak więc reasumując, jesteśmy mega zadowoleni z tego, jak układa się nasza współpraca i z tego, w jak świetnych i uznanych labelach ukazuje się nasza muzyka. Mocno wierzymy, że jeszcze wiele przed nami.

– Siasia

Peter Fern & Siasia – Hyperion [Codex Recordings]

Peter Fern & Siasia – Kronos [Codex Recordings]

Sami zainteresowani wspominają, że inspiracją do stworzenia EP-ki i emocje z nimi związane są rezultatem codziennego życia i aktualnej sytuacji w przemyśle muzycznym. Motorem napędowym były również wszelakie przeciwności losu dla nich jako artystów. Dzisiaj przypada premiera wydawnictwa, utwory znajdziemy pod tym adresem. Oba utwory charakteryzuje solidne brzmienie, napędzający groove i mocny, hipnotyczny rytm. Wydawnictwo zdecydowanie wciąga słuchacza w wir emocji i myśli. Polecamy!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →