Nie żyje David K, członek Freak n’ Chic i twórca TONE SERIES

fot. Groove.de
News
Przyjaciel wspomina Davida K

Wiadomość o śmierci Davida K została potwierdzona w mediach społecznościowych.

David K we wspomnieniach przyjaciela

David K (prawdziwe imię i nazwisko David Kemoun), francuski DJ i producent, który był częścią labelu i grupy artystycznej Freak n’ Chic, zmarł w zeszłym tygodniu. Smutną wiadomością o odejściu muzyka podzielił się w Internecie wieloletni przyjaciel artysty, Dan Ghenaci.

Nie mogę znaleźć słów… mam złamane serce. Wciąż nie mogę uwierzyć, że to się stało naprawdę i że nigdy więcej cię nie zobaczę. Będę za tobą tak bardzo tęsknił, bracie… wszystkie moje myśli idą do twojej rodziny i przyjaciół. Francuska scena elektroniczna straciła ważną postać, która miała wpływ, na to, jak brzmiał house nad Sekwaną. RIP

– czytamy w poście napisanym przez Ghenaciego.

Przyczyna śmierci Davida K nie została podana do informacji publicznej. Na tę chwilę nie wiemy, czy w ogóle dowiemy się tego w przyszłości.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. HHV.com

Paryskie podziemie

Urodzony w latach 80. w stolicy Francji DJ i producent zadebiutował w 2002 roku w paryskiej wytwórni house’owej Sismic Records i wkrótce wbił się mocno w podziemną scenę elektroniczną miasta. David K zaczął wydawać płyty w kultowej wytwórni Ghenacia & David Duriez Freak n’ Chic, w której publikowali również tacy artyści, jak Shonky, Sweet Light, Jamie Jones, :TERRY: i Sébastien Bouchet.

Jego prawdopodobnie najbardziej znany utwór zatytułowany Boul De Nerf został wydany przez label Freak n’ Chic w 2007 roku. Kemoun wydawał również muzykę w swojej własnej wytwórni deep house’owej, TONE SERIES, a także w LumièresLaNuit, Apollonia Music, Cocoon Recordings Svena Vätha i belgijskiej Strobe Music.

David K – Boul De NerfPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →