Nastia nie wystąpi na Awakenings 2022

fot. Nastia / facebook.com/nastia.official
Festiwale News
Nastia

Ukraińska didżejka Anastazja Topolskaja, znana pod aliasem Nastia, postanowiła odwołać swój występ na znanym niderlandzkim festiwalu muzyki elektronicznej – Awakenings. Sprawdźcie szczegóły.

Nastia mówi „nie” Awakenings

Dzisiaj, tj. 8 czerwca 2022, chwilę po godzinie 15 Nastia opublikowała na swoich social mediach oświadczenie, w którym poinformowała, że jest zmuszona do odwołania występu na festiwalu Awakenings w Niderlandach. Przyczyną tej decyzji jest „obecność rosyjskich artystów, którzy są tolerancyjny wobec wojny w Ukrainie.” W line-upie wydarzenia znaleźli się Nina Kraviz oraz Vladimir Dubyshkin.

NECHTO – Nastia | HÖR – May 18 / 2022

Odwołałam mój występ na Awakenings. Jako ukraińska didżejka nie mogę być w line-upie z Rosjanami, którzy są tolerancyjni wobec wojny w Ukrainie. Ci, którzy nie mogą nazwać wojny wojną. Ci, którzy nie zdają sobie sprawy ze zbrodni, jakie Rosja popełnia w mojej ojczyźnie: gwałcenie, zabijanie, kradzież, torturowanie i niszczenie. Jestem obywatelką Ukrainy z jasnym stanowiskiem. Moja pozycja jest o wiele silniejsza i ważniejsza niż mój biznes i kariera, więc będę trwała do końca [w swoich poglądach – przyp. red.], dopóki wojna się nie skończy. Reprezentowanie Rosji w milczeniu lub ignorancji oznacza popieranie jej idei i wizji. Szczerze wierzę, że dumny ukraiński artysta nie może występować z Rosjanami, którzy nie opowiedzieli się po jednej stronie na tych samych imprezach. Po prostu nie czułaby się swojo. Żyjemy w czasach, kiedy trzeba się opowiedzieć, za którąś ze stron. Teraz nie może być półtonów. Jeśli jesteś przeciwko wojnie – mówisz, że jesteś przeciwko wojnie. Jeśli milczysz lub udajesz, że jesteś głupi i po prostu kochasz muzykę, to jesteś za tym. Każdy artysta jest osobą publiczną. Każda osoba publiczna ponosi odpowiedzialność i musi wyjaśnić swoje stanowisko. Wojna jeszcze się nie skończyła i jest tuż za rogiem. Nie mogę o tym zapomnieć, bo bardzo chcę wrócić do domu, który zabrała mi Rosja. Nie oczekuję, że wielu z Was naprawdę mnie tutaj zrozumie lub wesprze, także możecie wyraźcie swoje zdanie w komentarzach.

– czytamy w oświadczeniu artystki

Nastia dla Ukrainy

W kolejnej części oświadczenia Nastia zachęciła ludzi do ponownej zbiórki na rzecz Ukrainy. Artystka przeznaczyła kwotę, którą miała zarobić na Awakenings potrzebującym w jej ojczyźnie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →