Nastia na IMS Ibiza 2022 szczerze o rosyjskich artystach

fot. IMS Ibiza Summit 2022 / Instagram
News
Nastia

Wsparcie od słuchaczy, a teraz również od branży muzycznej na najwyższym szczeblu. Ukraińska didżejka Anastazja „Nastia" Topolskaja gościła na tegorocznym Międzynarodowym Szczycie Muzycznym na Ibizie – to coroczna najważniejsza konferencja branży klubowo-festiwalowej. Podczas panelu dyskusyjnego, prowadzonego przez Katie Bain z magazynu Billboard, artystka szczerze opowiedziała o ostatnich ciężkich miesiącach związanych z inwazją Rosji na Ukrainę. Nie zabrakło gorzkich słów w kierunku rosyjskich artystów. Sprawdźcie szczegóły!

Nastia – tam dom mój, gdzie serce moje

Anastazja „Nastia” Topolskaja to obecnie jedna z najpopularniejszych ukraińskich przedstawicielek w branży muzycznej. Pochodząca z Kijowa didżejka od roku mieszka w Amsterdamie. W pierwszych dniach inwazji Nastia przebywała z rodziną w Kijowie – artystka musiała uciekać z córką do nowego domu, by dalej pracować, aby wyżywić swoje dziecko. Reszta jej rodziny pozostała na miejscu. Decyzja o ucieczce z ojczyzny do bezpiecznych Niderlandów była dla niej bardzo bolesna, choć konieczna:

Pomyślałam, że będę szczęśliwa, że ​​w końcu będę miała „nowy dom” i przestanę wędrować z miejsca na miejsce, ale ku mojemu zdziwieniu odpowiedział mi tylko ból i przytłaczający smutek, bo mój dom jest na Ukrainie i nie da się go zastąpić.

– powiedziała

Przed konferencją na Ibizie artystka napisała w mediach społecznościowych, że „marzy o powrocie do spokojnego Kijowa”. Nastia zobowiązała się przekazać 50% swoich honorariów różnym organizacjom charytatywnym w Ukrainie, chociaż spotyka się z krytyką za kontynuowanie występów podczas wojny – ostatnio wystąpiła na wielkanocnej imprezie w londyńskim Printworks:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Myślę, że problem polega na tym, że ludzie myślą, że DJ-ing to zabawa i imprezowanie, a nie prawdziwy zawód. Jestem poważną artystką wykonującą swoją pracę zawodowo.

– oznajmiła

Nastia – Printworks London by KNTXT Easter 2022

Odkąd Rosja najechała na Ukrainę, Nastia korzysta ze swojego Instagrama w celu publikacji informacji o wojnie i uświadomieniu ludzi o zbrodniach Rosjan. Artystka ma ponad pół miliona obserwujących fanów i w bardzo konkretny i szczery sposób opisuje to, co się dzieje w jej ojczyźnie oraz to, co czuje. Nie wszystkim się to spodobało:

Próbowałam zmienić swój kanał w mediach społecznościowych w kanał informacyjny o tym, co dzieje się w Ukrainie. Nie boję się utraty obserwujących. Nie obchodzi mnie to. Robię to, ponieważ to jest rzeczywistość, to jest moje życie.

– wyjaśnia

Nastia, która również kręci film dokumentalny o wojnie, wezwała innych ukraińskich artystów do dalszej pomocy dla Ukrainy:

Jeśli jesteś ukraińskim DJ-em, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to iść dalej, płacić podatki w Ukrainie i wspierać gospodarkę, rozpowszechniać przesłanie.

– oznajmiła

Podczas panelu dyskusyjnego wspomniała również, co jej zdaniem znani rosyjscy artyści powinni robić na swoich własnych platformach. Przypomnijmy – od wczesnych dni inwazji Rosji, ukraińska artystka ostro krytykuje brak stanowczej reakcji popularnej rosyjskiej didżejki i producentki Niny Kraviz na działania Putina i jego armii.

Koniecznie zobacz: Nastia w imię prawdy chce poświęcić swoją karierę

Byłoby wspaniale, gdyby więcej rosyjskich artystów wyjaśniło swoje stanowisko w sprawie tego, co się dzieje. Tu nie chodzi o wprowadzanie polityki do muzyki. Tu nie chodzi o politykę: chodzi o ludzkość. Cisza to tolerancja dla wojny. To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić.

– podsumowała Nastia

Nastia / September 28 / 4pm-5pm

Polska i światowa scena techno wspiera Ukrainę

Na początku kwietnia redaktorzy muno.pl wraz z przedstawicielami 999 wydali 57-utworową kompilację Believe in Freedom Of Choice And Democracy, na której znajdziecie utwory przedstawicieli polskiej i zagranicznej sceny techno oraz szeroko pojętej elektroniki. Koszt tego wyjątkowego wydawnictwa to symboliczne 31 euro. Cały dochód ze sprzedaży trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej.

V.A. – Believe in Freedom of Choice and DemocracyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →