Nastia na IMS Ibiza 2022 szczerze o rosyjskich artystach

fot. IMS Ibiza Summit 2022 / Instagram
News
Nastia

Wsparcie od słuchaczy, a teraz również od branży muzycznej na najwyższym szczeblu. Ukraińska didżejka Anastazja „Nastia" Topolskaja gościła na tegorocznym Międzynarodowym Szczycie Muzycznym na Ibizie – to coroczna najważniejsza konferencja branży klubowo-festiwalowej. Podczas panelu dyskusyjnego, prowadzonego przez Katie Bain z magazynu Billboard, artystka szczerze opowiedziała o ostatnich ciężkich miesiącach związanych z inwazją Rosji na Ukrainę. Nie zabrakło gorzkich słów w kierunku rosyjskich artystów. Sprawdźcie szczegóły!

Nastia – tam dom mój, gdzie serce moje

Anastazja „Nastia” Topolskaja to obecnie jedna z najpopularniejszych ukraińskich przedstawicielek w branży muzycznej. Pochodząca z Kijowa didżejka od roku mieszka w Amsterdamie. W pierwszych dniach inwazji Nastia przebywała z rodziną w Kijowie – artystka musiała uciekać z córką do nowego domu, by dalej pracować, aby wyżywić swoje dziecko. Reszta jej rodziny pozostała na miejscu. Decyzja o ucieczce z ojczyzny do bezpiecznych Niderlandów była dla niej bardzo bolesna, choć konieczna:

Pomyślałam, że będę szczęśliwa, że ​​w końcu będę miała „nowy dom” i przestanę wędrować z miejsca na miejsce, ale ku mojemu zdziwieniu odpowiedział mi tylko ból i przytłaczający smutek, bo mój dom jest na Ukrainie i nie da się go zastąpić.

– powiedziała

Przed konferencją na Ibizie artystka napisała w mediach społecznościowych, że „marzy o powrocie do spokojnego Kijowa”. Nastia zobowiązała się przekazać 50% swoich honorariów różnym organizacjom charytatywnym w Ukrainie, chociaż spotyka się z krytyką za kontynuowanie występów podczas wojny – ostatnio wystąpiła na wielkanocnej imprezie w londyńskim Printworks:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Myślę, że problem polega na tym, że ludzie myślą, że DJ-ing to zabawa i imprezowanie, a nie prawdziwy zawód. Jestem poważną artystką wykonującą swoją pracę zawodowo.

– oznajmiła

Nastia – Printworks London by KNTXT Easter 2022

Odkąd Rosja najechała na Ukrainę, Nastia korzysta ze swojego Instagrama w celu publikacji informacji o wojnie i uświadomieniu ludzi o zbrodniach Rosjan. Artystka ma ponad pół miliona obserwujących fanów i w bardzo konkretny i szczery sposób opisuje to, co się dzieje w jej ojczyźnie oraz to, co czuje. Nie wszystkim się to spodobało:

Próbowałam zmienić swój kanał w mediach społecznościowych w kanał informacyjny o tym, co dzieje się w Ukrainie. Nie boję się utraty obserwujących. Nie obchodzi mnie to. Robię to, ponieważ to jest rzeczywistość, to jest moje życie.

– wyjaśnia

Nastia, która również kręci film dokumentalny o wojnie, wezwała innych ukraińskich artystów do dalszej pomocy dla Ukrainy:

Jeśli jesteś ukraińskim DJ-em, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to iść dalej, płacić podatki w Ukrainie i wspierać gospodarkę, rozpowszechniać przesłanie.

– oznajmiła

Podczas panelu dyskusyjnego wspomniała również, co jej zdaniem znani rosyjscy artyści powinni robić na swoich własnych platformach. Przypomnijmy – od wczesnych dni inwazji Rosji, ukraińska artystka ostro krytykuje brak stanowczej reakcji popularnej rosyjskiej didżejki i producentki Niny Kraviz na działania Putina i jego armii.

Koniecznie zobacz: Nastia w imię prawdy chce poświęcić swoją karierę

Byłoby wspaniale, gdyby więcej rosyjskich artystów wyjaśniło swoje stanowisko w sprawie tego, co się dzieje. Tu nie chodzi o wprowadzanie polityki do muzyki. Tu nie chodzi o politykę: chodzi o ludzkość. Cisza to tolerancja dla wojny. To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić.

– podsumowała Nastia

Nastia / September 28 / 4pm-5pm

Polska i światowa scena techno wspiera Ukrainę

Na początku kwietnia redaktorzy muno.pl wraz z przedstawicielami 999 wydali 57-utworową kompilację Believe in Freedom Of Choice And Democracy, na której znajdziecie utwory przedstawicieli polskiej i zagranicznej sceny techno oraz szeroko pojętej elektroniki. Koszt tego wyjątkowego wydawnictwa to symboliczne 31 euro. Cały dochód ze sprzedaży trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej.

V.A. – Believe in Freedom of Choice and Democracy

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →