Monika Kruse w tym roku nie wróci na scenę

News

Zdrowie zawsze powinno być priorytetem. Uznana berlińska DJ-ka i producentka techno Monika Kruse, która niedawno ogłosiła, że zmaga się z problemami zdrowotnymi, postanowiła przedłużyć swoją nieobecność na scenie do końca tego roku. Wobec tego artystka nie wystąpi na tegorocznej edycji Mayday w katowickim Spodku.

Monika Kruse musi odpocząć

Przypomnijmy – w ubiegłym miesiącu Monika Kruse poinformowała, że od dłuższego czasu cierpi na ataki paniki, które doprowadziły ją do serii załamań nerwowych. W konsekwencji granie i podróżowanie stały się dla niej niemożliwe. Wiadomość znanej DJ-ki wywołała ogromne poruszenie wśród ludzi z branży. Artystka natychmiast otrzymała ogromną ilość słów otuchy i wsparcia od fanów oraz przyjaciół ze sceny. Zły stan zdrowia Moniki Kruse pobudził również debatę na temat zdrowia psychicznego wśród ludzi sceny elektronicznej. Szukano także przyczyn kryzysu – część ludzi wskazywała na wpływ mediów społecznościowych, które wypaczają kształt sceny, co powoduje wypieranie ważnych i utalentowanych dla niej postaci.

Monika Kruse @ Montparnasse Tower Observation Deck in Paris, France for Cercle

W czwartkowe popołudnie artystka opublikowała w swoich mediach społecznościowych oświadczenie, w którym podziękowała fanom i promotorom za wsparcie oraz poinformowała o przedłużeniu swojej nieobecności:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drodzy fani i promotorzy, bardzo dziękuję za wszystkie Wasze piękne wiadomości. Jestem przytłoczona i naprawdę wzruszona Waszą troską i miłością. Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Niestety muszę teraz odwołać wszystkie koncerty do końca roku i odpocząć, by powrócić do zdrowia. Trochę się polepszyło, ale nadal muszę popracować nad problemami lękowymi, obniżyć poziom stresu i wzmocnić układ odpornościowy. Otrzymałam już pomoc, ale powrót do równowagi psychicznej i fizycznej jest długotrwałym procesem. Ciągle boję się strachu, ale dużo się uczę o sobie. To trudny czas, ale wiem też, że będą lepsze dni i widzę w tym szansę na rozwój. Jeszcze raz przepraszam za rozczarowania i kłopoty z powodu moich odwołanych występów. Życzę Wam wszystkim dobrego zdrowia, szczęścia i nie zapomnijcie o tańcu. Wysyłam dużo miłości. Wasza Monika

– czytamy w oświadczeniu artystki.

Artystce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →