Mnóstwo najlepszej elektroniki na Glastonbury 2022. Kto wystąpi?

fot. GettyImages
Festiwale News Zapowiedzi
Glastonbury Festival 2022

Glastonbury Festival potwierdził szereg artystów i zespołów na tegoroczną edycję, która odbędzie się w dniach 22-26 czerwca. Choć pełny line-up nie został jeszcze ujawniony, to jesteśmy przekonani, że innym festiwalom ciężko będzie przebić tak potężny skład. Sprawdźcie, kto zagra!

Glastonbury 2022 z grubej rury

Tegoroczna edycja festiwalu będzie pierwszą, która odbędzie się w pełnym formacie od 2019 roku. W 2020 roku oraz rok później festiwal został odwołany z powodu pandemii COVID-19. W tym czasie Glastonbury, tak jak inne festiwale w Europie i na świecie, zorganizowało wiele transmisji na żywo i kameralnych spin-offów.

Bardzo się cieszymy, że możemy przedstawić pierwszą listę artystów z głównych scen na Glastonbury Festival 2022 – przed nami jeszcze więcej

– napisała na Twitterze współzałożycielka festiwalu, Emily Eavis.

Nowy rzut artystów jest fantastyczny! Wystąpią: Little Simz, Bonobo, Róisín Murphy, Nightmares On Wax, Yves Tumor, Greentea Peng, Khruangbin, Carolina Polachek, Metronomy, Gabriels, Koffee, Charli XCX, Megan Thee Stallion, High Flying Birds Noela Gallaghera oraz legendarne zespoły, takie jak Pet Shop Boys, Sleaford Mods i The Jesus and Mary Chain.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Yves Tumor – Kerosene! [Family Friendly Version]

Oto pierwszy plakat z line-up Glastonbury Festival 2022, który zawiera naszych dwóch nowo ogłoszonych headlinerów Pyramid Stage: Paula McCartney’a i Kendricka Lamara. Wiele kolejnych występów i atrakcji wciąż czeka na ogłoszenie

– napisali organizatorzy na Instagramie

The Chemical Brothers – Hey Boy, Hey Girl (Glastonbury 2019)

Glastonbury – potęga muzyki

Glastonbury Festival (formalnie Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts i potocznie znany jako Glasto) to pięciodniowy festiwal współczesnych sztuk performatywnych, który odbywa się w Pilton w Somerset w Anglii. Uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń w brytyjskiej kulturze festiwal, inspirowany jest etosem hippisów, kontrkulturą lat 60. i ruchem freefestiwalowym. Pomysłodawcą festiwalu był Michael Eavis zainspirowany koncertem Led Zeppelin na świeżym powietrzu na Festiwalu Bluesa i Muzyki Progresywnej w Bath w 1970 roku.

Glastonbury: The Movie In Flashback | Amplified

Headlinerami festiwalu są czołowi artyści popu i rocka na świecie, a także tysiące innych pojawiających się na mniejszych scenach. Oprócz muzyki współczesnej na festiwalu odbywają się imprezy taneczne, komediowe, teatralne, cyrkowe, kabaretowe i inne sztuki. W Glastonbury bierze udział około 200 000 osób, co wymaga rozbudowanej infrastruktury bezpieczeństwa, transportu, wody i energii elektrycznej. Podczas gdy liczba uczestników jest czasami zawyżona przez ludzi, którzy na nielegalu przedostali się przez ogrodzenie, na festiwalu w 1994 roku, którego gwiazdą byli Levellers, ustanowiono rekord 300 000 osób. Większość pracowników festiwalu to wolontariusze, którzy pomagają festiwalowi zebrać miliony funtów dla organizacji charytatywnych.

Levellers – One way (Glastonbury 1994)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →