Lubicie papugi? No to polubicie też nowy klip Flume do utworu „Palaces”

fot. Cybele Malinowski
News

W premierowym kawałku Flume usłyszymy wokalistę Gorillaz.  

Flume z kolejnym znakomitym singlem

Flume (a właściwie Harley Edward Streten) to cieszący się wielkim uznaniem australijski muzyk, kompozytor, producent, DJ oraz zdobywca nagrody Grammy. Ten niewątpliwie diabelsko zdolny twórca zaprezentował właśnie swój najnowszy kawałek Palaces. Do pracy nad nim zaprosił po raz kolejny wokalistę kultowej grupy Gorillaz, Damona Albarna. W styczniu obaj panowie zaprezentowali singiel 2022, o którym pisał nasz redakcyjny kolega Paweł Chałupa.

Utwór ze swoimi falami syntezatorów i dronów przywołuje w głowie obrazy bujnych tropikalnych krajobrazów. Zresztą sam klip pokazuje ujęcia lasów deszczowych, papug… i wykresów kojarzących się z giełdami. Sprawdźcie zresztą sami:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Flume – Palaces

Flume – Coacella Live

Artysta zaprosił Albarna na swoje show podczas odbywającego się w ubiegły weekend festiwalu Coachella. Na scenie pojawili się również: Caroline Polachek, MAY-A, Toro Y Moi, Oklou i Kučka.

Nowa płyta już niedługo

Zapowiadany na 20 maja najnowszy album Flume Palaces ukaże się nakładem wytwórni Transgressive i Future Classics. Powstał on po tym, jak producent opuścił Los Angeles i powrócił do swojej ojczyzny, Australii. Osiedlając się w Nowej Południowej Walii, odkrył spektakularną scenerię regionu Northern Rivers, która zainspirowała go do napisania nowej porcji muzyki.

Streten wyruszy wkrótce w trasę koncertową Flume World Tour, która rozpocznie się w kwietniu w Stanach Zjednoczonych, a następnie, podczas lata, przeniesie się do Wielkiej Brytanii i Europy W roli supportów wystąpią między innymi Floating Points, Channel Tres, Tinashe i Magdalena Bay.

Trasa po Europie

Podczas nadchodzącego lata Streten wystąpi w następujących europejskich miastach:

  • 8 lipca – Pohada Festival – Trenčín
  • 9 lipca – Mad Cool Festival – Madryt
  • 11 lipca – KOKO – Londyn
  • 12 lipca – KOKO – Londyn
  • 14 lipca – Super Bock Super Rock – Sesimbra
  • 16 lipca – L’Olympia – Paryż
  • 17 lipca – Dour Festival – Dour
  • 19 lipca – Astra – Berlin


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →