KONEKT Festival 2023 odkrywa wszystkie karty

fot. Paulina Szklarska
Eventpromo
KONEKT

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja KONEKT Festival 2023. Między 7 a 9 lipca w magicznym Las Palace odbędzie się jedna z ciekawszych, kameralnych inicjatyw z muzyką elektroniczną w Polsce. Właśnie poznaliśmy pełen program. Sprawdź szczegóły wydarzenia.

KONEKT Festival. Inicjatywa zrodzona z pasji

Sezon festiwalowy startuje na dobre. Obok potężnych, komercyjnych wielotysięczników, na naszym radarze znajdują się również mniejsze inicjatywy. Wydarzenia zachwycające przede wszystkim swoją kameralną atmosferą. Ograniczona sprzedaż biletów, rodzinny klimat, brak pogoni za czymkolwiek. Jesteśmy przekonani, że wśród naszych czytelników są fani mniejszych imprezowych kalibrów – i to wcale nie gorszych od „bogatszych” braci. Jednym z nich jest KONEKT Festival.

fot. Andrzej Nitka

KONEKT Festival charakteryzuje się wyjątkową, intymną atmosferą. Zmęczeni potężnymi produkcjami, wielkimi kolejkami i bieganiem po scenach? KONEKT to festiwal na mniejszych obrotach, skoncentrowany na świadomym, nieśpiesznym doświadczaniu muzyki. W tym wypadku z zapierającym dech w piersiach otoczeniem wokół i soundsystemami najwyższej klasy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drzewa w pałacowym parku będą dyskutować o naszym afterze jeszcze eony od teraz! Niecierpliwie czekamy, by znów rozpalić ognisko i smażyć przy jego płomieniach nieszablonowe rozmowy. Spragnionych napoimy, głodnych nakarmimy, a zmęczonych spać do namiotu położymy (to ostatnie w cenie biletu)

– organizatorzy
Konekt Festival
fot. Roland Okoń

Wydarzenie odbędzie się w pięknym otoczeniu przyrody i malowniczej scenerii, gdzie światło słoneczne ustępuje miejsca magii nocnej. Ten urokliwy festiwal odbędzie się w osławionym już Las Palace, jednej z najpiękniejszych imprezowych scenerii w naszym kraju. To malowniczy dworek położony we wsi Chocicza, który już niedługo po raz kolejny przekształci się w jedno z najciekawszych muzycznych miejsc w Polsce. Przedsmakiem głównego festiwalu będzie oficjalny before na wrocławskiej Wyspie Tamka. Już 3 czerwca na Before KONEKT Festival usłyszymy takich artystów jak Elber, K POD, Mea, Michał Wolski, Minna Murra, N Å T, Patron i Roksana.

fot. Paulina Szklarska

W tym roku na KONEKT Festival 2023 usłyszymy starannie wyselekcjonowaną grupę rodzimych artystów, reprezentujących szeroki wachlarz na bazie muzyki elektronicznej. House, techno, minimal, deep, breaks – fani przekrojowej elektroniki będą zachwyceni. Właśnie poznaliśmy pełen program artystyczny. W rolach głównych:

ANNA BORSUK | ANT0N | DOLAM | DRADOR B2B OLIVER KOTIUŻYŃSKI | GOGAN | GOŚCIŃSKA | GRAŻYNA BIEDROŃ | HEATHER HELIX | KACPA | KECZUP | KONTAKT TECHNO LIVE | KXYXꓘ LIVE | MARIKA SRBINOVSKA | MINNA MURRA | MISLAW | NAKED RELAXING | NETSU LIVE | NULL RESPEKT | PATRON | PAWEL | ROKSANA | WIX COLLINA

KONEKT Festival 2023 – wywiad z organizatorem

Paweł Chałupa: W tym roku KONEKT Festival zmieni swoją lokalizację. Rok temu bawiliśmy się na terenie epickiego Pałacu Gorzanów, za kilka miesięcy spotkamy się w równie imponującej scenerii Las Palace. Skąd ta zmiana?

KONEKT: Gorzanów to piękne miejsce ale również bardzo wymagająca i ogromna przestrzeń. Doszliśmy do wniosku, że na tym etapie, na jakim jesteśmy, łatwiej będzie ogarnąć coś mniejszego. Tym bardziej, że nastawiamy się na kameralny klimat, a nie na imprezę masową. Zaciekawiło nas Las Palace, o którym słyszeliśmy już wcześniej. To również piękne miejsce, które ma w sobie coś magicznego. Mamy mnóstwo pomysłów na to jak zaaranżować tą przestrzeń w ciekawy dla festiwalowiczów sposób. W początkowej fazie projektu nie zakładaliśmy też konieczności wiązania się z jednym miejscem na stałe. Zobaczymy co przyniesie czas.

fot. Andrzej Nitka

Wśród wielko budżetowych, letnich festiwali w naszym kraju KONEKT wygląda na kameralną inicjatywę dla miłośników muzyki elektronicznej. Butikowy wymiar wydarzenia to coś, na czym zależało Wam najbardziej?

Tak, zależy nam na intymnej atmosferze, ale również na tym, żeby zrobić coś dla ludzi i dla sceny. To dopiero druga edycja KONEKTu, wszystko finansujemy sami, nie mamy sponsorów ani dotacji – więc nawet nie próbujemy konkurować z komercyjnymi wydarzeniami. „Gwiazdy” w lineupie i wysoki budżet na produkcję robią wrażenie, wiadomo, ale stanie w kolejkach do wszystkiego nie należy już do najprzyjemniejszych czynności. Kiedyś sami jeździliśmy na duże festiwale i był to emocjonujący czas, ale teraz szukamy już czegoś innego. Doceniamy kameralny klimat, czas spędzony w gronie przyjaciół, bez tłumów. Próbujemy też dotrzeć do ludzi podobnych do nas, którzy również to docenią. Przyjeżdżając na KONEKT macie szansę spędzić czas z dala od miasta, obcować z naturą i sztuką, zatrzymać się na chwilę. Będzie to też oczywiście okazja do świetnej zabawy. Sami lubimy się bawić.

KONEKT Festival 2022 | Aftermovie

Poznaliśmy pełen program artystyczny tegorocznej edycji festiwalu. Wśród zaproszonych artystów widzimy największe postaci rodzimej sceny elektronicznej. Mieliście jakiś konkretny klucz przy układaniu line-upu?

Miło, że to mówisz. Jesteśmy zdania, że w Polsce jest mnóstwo wspaniałych artystów, którzy prezentują bardzo wysoki poziom. Co ciekawe, niektórzy bywają na co dzień niedoceniani lub wręcz spychani na margines, chociażby w kwestii finansowej – wystarczy porównać stawki lokalsów i zagranicznych graczy. Tak, w tym roku stawiamy na rodzimych artystów. Owszem, w składzie są osoby o ukraińskich korzeniach, ale na co dzień mieszkające w Polsce. Mam na myśli Annę Borsuk i Olivera Kotiużyńskiego. 

Czytaj także: Selekcja: Anna Borsuk: „Najczęściej gram świeże numery i rzadko powtarzam się w trakcie grania”

Gdy układamy lineup, najważniejsza jest dla nas po prostu muzyka. Każdy z nas ma swoje propozycje, później dyskutujemy, słuchamy i staramy się zbudować spójną całość. Ważne jest dla nas również to, żeby w składzie byli artyści z różnych miast, bo tak naprawdę każde ma swój unikatowy vibe. Staramy się też przełamać dominację mężczyzn w lineupach imprez, choć nie jest to łatwe. Dajemy też szansę tym, którzy nie grają zbyt często, a tworzą naprawdę dobrą muzykę. Co do samej muzyki, to w zeszłym roku zaprezentowaliśmy różnorodność techno. Teraz idziemy o krok dalej. Oprócz techno usłyszycie też electro, house, disco, chill, a nawet break’i. Nie zabraknie też live actów. “Time table” układamy w taki sposób, aby całość tworzyła spójną podróż po różnych odmianach elektroniki. Muzyka będzie grała cały czas, od piątku do niedzieli, na zmianę na dwóch scenach. Mocniejsze klimaty na scenie NOC, lżejsze – na scenie DZIEŃ. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dopełnieniem dla muzyki będą wizualizacje. Wewnątrz Las Palace zaświeci trzech VJs: Afterglow, Aleksandra Wolan oraz Val Re.

fot. Paulina Szklarska

Nie ma dobrego festiwalu bez odpowiedniego soundsystemu. Na waszej imprezie nie trzeba się o to martwić…

To prawda! Cieszę się bardzo, że w tym roku na festiwalu stanie sound system od SLAP. Miałem okazję widzieć i słyszeć ten sprzęt na wielu imprezach i byłem pod wrażeniem, zarówno samego brzmienia, jak i podejścia członków ekipy do pracy. Co tu dużo mówić, cenię sobie jakość, rzetelność i niezawodność. Co ważne, SLAPowy sound system wybrzmi na obu scenach.

Obok muzyki skorzystamy z wielu ciekawych, festiwalowych smaczków. Na co dokładnie trafimy eksplorując teren Las Palace?

Czekałem na to pytanie! Jak zapewne wiesz, KONEKT to nie tylko muzyka. Kochamy po prostu dobrą sztukę. Na festiwalu będzie można obejrzeć m.in. wystawy obrazów i zdjęć. Wykorzystamy do tego wnętrze Las Palace w najlepszy możliwy sposób. Ponadto, w sobotę w ciągu dnia będzie można wziąć udział w warsztatach: tańca intuicyjnego, relaksacji w ruchu i dotyku, medytacyjno-journalingowych, a nawet z tworzenia biżuterii 3D. Mówiąc krótko: ruch, kreatywność, relaks. 

W tym roku skupiamy się też bardziej na dekoracjach. Przestrzeń Las Palace sprzyja temu, by świetnie ją zaaranżować. Pomagają nam też wspaniali ludzie, którzy mają już spore doświadczenie w tworzeniu dekoracji. To Magdalena Bielecka i Daniel Piontek, czyli Sym8ioza. W zeszłym roku pracowali m.in. przy festiwalach Wisłoujście, czy Summer Contrast. Bardzo się cieszę, że działamy razem, bo uwielbiam ich umysły, pomysły i twórczość.

Ale wróćmy do rzeczy bardziej przyziemnych.. Pole namiotowe stanie w parku otaczającym ten malowniczy dworek. Będą toalety i prysznice. Zadbamy też o bar, strefę gastro, ba…. . Będzie wszystko co do szczęścia potrzebne, więc jeśli ktoś nie będzie miał ochoty opuszczać terenu festiwalu, to nie będzie musiał tego robić. Wpadajcie na KONEKT do Las Palace!

Konekt Festival
fot. Paulina Szklarska

KONEKT FESTIVAL 2023 – łapcie bilety

Wejściówki na tegoroczną edycje KONEKT Festival otrzymacie za pośrednictwem naszych przyjaciół z Biletomat.pl. Do końca maja bilety z II puli NIGHT OWLS są do nabycia w cenie 229 złotych. Ważne info – w cenę biletu wliczone jest pole namiotowe z sanitariatami!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →