Grażyna Biedroń częstuje elektronicznym koktajlem na najnowszej kasecie magnetofonowej

via Facebook
News
Grażyna Biedroń

Z zaciekawieniem przyglądamy się polskim artystom i artystkom tworzącym niszową tkankę elektroniczną w naszym kraju. Grażyna Biedroń uchodzi za taką postać, a status jednej z ciekawszych DJ-ek i producentek na scenie potwierdza ostatnią wydawniczą aktywnością. Niebawem światło dzienne ujrzy jej najnowszy album Brokat i Oranżada. Nie dość, że szykuje się brzmieniowa petarda to jeszcze zostanie wydana na kasecie magnetofonowej. Sprawdź szczegóły.

Grażyna Biedroń. Eklektyzm brzmieniowy na nowym kaseciaku

Z najnowszym materiałem po dłuższej przerwie na rynek wraca label Superkasety Records. W roli głównej wystąpiła Grażyna Biedroń, zbierająca wszystkie dźwiękowe fascynacje na najnowszym albumie Brokat i Oranżada. To pierwszy krążek Grażyny wydany na powracającym od dłuższego czasu na salony nośniku w postaci kasety magnetofonowej. Taneczne wyczucie, brzmieniowa wrażliwość i ryzyko w kwestiach artystycznych – Karolina Bachorowicz od dawna kupuje nas swoim zaangażowaniem na polskiej scenie elektronicznej.

Dj Duch, założyciel labelu Superkasety Records złożył mi propozycję wydania EP-ki zaraz po tym, jak wrzuciłam na moje social media swój najnowszy utwór. Był to track, który robiłam na potrzeby performance’u dotyczącego degradowania kobiet, jaki współtworzyłam z Aleksandrą Sudolską. Usłyszałam od Jędrzeja (Dj Duch), że chce usłyszeć „prawdziwą Grażynę”, co pozwoliło mi w pełni zaufać swojej intuicji i oddać swoje flow sile wyższej. Ta z kolei poprowadziła mnie przez sample o brzmieniu micro, break, ebm. Jako, że jestem prawdziwym boomerem to pozwoliłam sobie na różne wariacje. Wykorzystałam choćby sample z kawałka Latający holender Pijanych Powietrzem czy zawarcie brzmienia rodem z gry Pegasus

fot. materiały prasowe

Kaseta Grażyny Biedroń to kolejne wydawnictwo bazujące na polskich samplach, ale też bardzo elektroniczny i eksperymentalny materiał poznańskiej producentki. Znajdziemy tu sporo inspiracji basowymi brzmieniami z UK, breakbeatem i techno lat 90. czy IDMem spod znaku R&S i Rephlex. O stronę wizualną zadbała Nina Budzyńska. Na potrzeby kasety stworzyła wyjątkową ilustrację, sama kaseta to natomiast fullprint na brokatowym shellu. Kasetę odsłuchacie i zakupicie TUTAJ.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Myślę, że Brokat i Oranżada to wypadkowa mojej wrażliwości, romantyzmu, pociągu do tanecznego groove’u, klejącego bassu oraz brzmienia rodem z UK. Tyle ile różnych numerów na albumie, tyle wersji Grażyny Biedroń. W międzyczasie powstał klip do BMW czy Audi. Cieszę się, że wszechświat skrzyżował moje drogi z Dj Duchem. Ujęła mnie jego szczera zajawa do muzyki, chęć niesienia pomocy i full support w trakcie tworzenia albumu. Bardzo spodobała mi się wizja wydania albumu na wyeliminowanej przez cyfryzację kasecie, która znów zostaje wskrzeszona do życia.

Grażyna Biedroń – BMW czy AudiPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →