Ketamina i muzyka relaksująca. Powstała strefa wellness dla osób z zaburzeniami psychicznymi

via. instagram.com/cardea_space/
News
Cardea

W Nowym Jorku otwarto nową, psychodeliczną przestrzeń wellness Cardea. Zlokalizowane na Manhattanie miejsce korzysta z licencjonowanych lekarzy i ekspertów muzycznych do leczenia osób zmagających się z zaburzeniami natury psychicznej. Sprawdź szczegóły.

Ketamina środkiem na depresję

Cardea to nowo powstały ośrodek w Nowym Jorku założony przez liderów z dziedziny badań nad psychodelikami. Osoby prowadzące to unikatowe miejsce skupia specjalistów złożonych z psychoterapeutów i mistrzów ceremoni, kompozytorów dźwiękowych wibracji, artystów jak i ekspertów w dziedzinie rozwoju osobistego. Uczestnikom podawana jest ketamina w tle relaksującej muzyki, celem pomocy w pracy nad duchowym progresem i samodoskonaleniem. Cardea nazywa to Metodą Lascaux, procesem łączącym psychoterapię z dźwiękiem wibracyjnym, działaniami twórczymi i pracą z ciałem.

Ketamina
fot. via instagram.com/cardea_space/

Badania naukowe nie pozostawiają wątpliwości. Terapeutyczna siła ketaminy wynika z jej zdolności do otwierania się na świat zewnętrzny, umożliwiając postrzeganie świata w niestandardowy sposób. Substancja ta wydaje się pomagać w szczególnych formach cierpienia psychicznego, mających charakter nawykowy lub powtarzalny. Ketamina może pomóc ludziom wyjść poza ich cierpienie. Wykazuje także właściwości dające szansę na głębszą kontemplację, twórcze oderwanie się od rzeczywistości lub osiągnięcie momentów przebudzenia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Ketamina na depresję? Przełomowy raport naukowców

W Stanach Zjednoczonych ketaminę sklasyfikowano jako substancję z listy III. Oznacza to, że ma umiarkowany lub niski potencjał uzależnienia fizycznego i psychicznego. Spray do nosa stosowany w Cardea wykorzystuje racemiczną ketaminę, związek zatwierdzony przez amerykańską Agencję Żywności i Leków do celów znieczulenia w procedurach medycznych.

Zauważyliśmy, że największą skuteczność ketaminy doświadcza się pod przeszkoloną opieką specjalistów, zapewniając naszym klientom właściwą przestrzeń do rozwoju. W końcu badania nad ludzką transformacją pokazują raz po raz, że progres jest najbardziej dynamiczny w przestrzeniach relacyjnych, opartych na współpracy i współczuciu. W naszych działaniach focus skupiamy na wykorzystaniu dźwięków i wibracji, głównym elemencie przewodnim w podróżach ketaminowych. Nasza praca z dźwiękiem nie jest podobna do żadnej innej, gdyż orientuje się na unikalnych potrzebach każdej osoby. Zamiast standardowych playlist dobieramy muzykę w oparciu o „zasadę ISO”. To koncepcja z muzykoterapii polegająca na dopasowaniu doświadczenia dźwiękowego do indywidualnych zainteresowań, intencji, nastroju i doświadczeń somatycznych naszych klientów.

Ośrodek, zaprojektowany przez artystę Randy’ego Polumbo organizuje również odosobnienia psilocybinowe. Lampy, stoły i inne dekoracje wykonane na kształt grzybni wypełniają wielopokojową przestrzeń. Szczegółowe informacje znajdziemy na oficjalnej stronie Cardea.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →