Nowy Jork: wejście do klubów, restauracji czy teatrów tylko dla zaszczepionych

Fot. Pixabay
News
gorący Sylwester w stolicy

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że od 16 sierpnia będzie można skorzystać z wejścia do klubów, restauracji, siłowni i innych placówek w mieście tylko za okazaniem dowodu szczepienia.

Nowy Jork tylko dla zaszczepionych

Podczas gdy w Polsce wciąż czekamy na decyzje w sprawie ewentualnych obostrzeń związanych ze zbliżającą się czwartą falą koronawirusa, inne kraje dość stanowczo reagują na sytuację pandemiczną. We Francji, Hiszpanii czy w Grecji wiele usług i placówek nie jest dostępnych dla osób, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19. Do tego grona dołączył właśnie Nowy Jork.

Nowy Jork to cudowne miejsce, pełne cudów i jeśli jesteś zaszczepiony, jest on dla ciebie otwarty. Masz do niego klucz i możesz otworzyć drzwi – powiedział na specjalnej konferencji prasowej burmistrz Bill de Blasio.

De Blasio dodał, że celem tej decyzji jest uświadomienie mieszkańców Nowego Jorku i turystów, że „szczepienie jest dosłownie konieczne dla dobrego, pełnego i zdrowego życia”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To da nam większe możliwości walki z wariantem Delta, a zwalczając wariant Delta, będziemy mogli kontynuować naszą odbudowę i ostatecznie pokonać COVID” – stwierdził burmistrz.

To kolejny ruch miejskich władz, aby promować szczepienia. Kilka tygodni temu burmistrz poinformował, że obowiązek szczepień dotyczyć będzie wszystkich miejskich urzędników.

Nowy Jork – zaszczepiona jest już ponad połowa mieszkańców

Oficjalne dane mówią o tym, że ponad 60 proc. mieszkańców Nowego Jorku – w tym 72 proc. dorosłych – otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. W pełni zaszczepionych jest już 55 proc. mieszkańców metropolii.

Szczepionkowa przepustka, nazwana „Key to NYC” („Klucz do Nowego Jorku”), zostanie wprowadzona 16 sierpnia. Po okresie przejściowym ma zacząć obowiązywać od połowy września. Oznacza to, że tylko osoby zaszczepione będą mogły korzystać z pomieszczeń zamkniętych w restauracjach, siłowniach czy lokalach rozrywkowych.

Władze miasta chcą tym działaniem przekonać do szczepień jak największą liczbę mieszkańców Nowego Jorku. Przykład Francji pokazał, że takie inicjatywy rządzących są bardzo skuteczne. Po orędziu prezydenta Macrona ponad 2,5 mln zapisało się na szczepienia we Francji.

Fot. Pixabay

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →