FIFA zakazała Belgom występowania w koszulkach z emblematami Tommorowland

fot. Daniels Joffe / Unsplash + tommorowland.com
News
tommorowland

Nie ma wątpliwości, że mundial w Katarze jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych oraz restrykcyjnych imprez sportowych w historii. Po tęczowych flagach i opaskach oraz piwie FIFA wzięła pod lupę wyjazdowy strój reprezentacji Belgii.

FIFA mówi „nie” dla Tommorowland na koszulkach

Drugi komplet strojów piłkarskiej reprezentacji Belgii został stworzony we współpracy z odbywającym się od 2005 roku w Boom we Flandrii największym i najpopularniejszym belgijskim festiwalem Tomorrowland. Strój jest biały z żywymi, wielokolorowymi wykończeniami na kołnierzu, rękawach, obszyciu i pod pachami. Koszulka jest mocno inspirowana kolekcją Adidas x Belgian FA x Tomorrowland „LOVE”.

Paul Kalkbrenner – Live at Tomorrowland 2022

To, co się nie spodobało FIFA, to rzecz jasna słowo Love, które Adidas umieścił w wewnętrznej stronie koszulki meczowej, a w przypadku repliki – na zewnątrz tylnego kołnierza. Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu ze strony FIFA, dlaczego zabrania używania słowa miłość. Jak podaje portal Footyheadlines.com (lider informacji w branży sprzętów piłkarskich) w oficjalnych przepisach są dwa akapity dotyczące sprzętu sportowego, które wyjaśniają, dlaczego taka praktyka jest zabroniona. Po pierwsze słowo miłość nie jest identyfikatorem drużyny. Reprezentacje mogą mieć identyfikator drużyny tylko na swoich strojach do gry, w tym na strojach treningowych (przepisy FIFA dotyczące sprzętu, paragraf 8.1). Obejmuje to slogan lub pseudonim zespołu oraz herb, ale nie „losowe” słowo, w tym przypadku miłość. Po drugie, litera O, która znajduje się w herbie federacji, pochodzi z logo Tommorowland – już sam Regulamin Sprzętowy UEFA zabrania umieszczania logo (poza logo producenta) na strojach reprezentacji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Belgium 2022 World Cup Authentic away jersey (HEAT.RDY) Unboxing & Review

W przypadku reprezentacji Belgii dopiero okaże się, czy w ogóle zobaczymy stroje wyjazdowe na boisku podczas mistrzostw świata – zgodnie z oficjalnymi dokumentami oraz słowami rzecznika reprezentacji Stefana Van Loocka, Belgia będzie występowała w strojach domowych we wszystkich trzech meczach grupowych, w których zmierzą się z Kanadą, Maroko oraz Chorwacją.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →