Enigmatic prezentuje nowe EP – „Time Travel”

Enigmatic nie zwalania tempa. Po kwietniowej premierze doskonałego EP Her Eyes przyszedł czas na kolejne wydawnictwo. Minialbum Time Travel jest już dostępny w sieci.

Enigmatic po raz drugi w tym roku

O tym, że Enigmatic należy do ścisłej czołówki polskich producentów tworzących elektronikę z pogranicza downtempo/melodic/deep house, mogliśmy się przekonać już nie raz na własnych uszach. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to proponuje rozpocząć Waszą przygodę z tym artystą od wydanego w zeszłym roku, nakładem Otake Records, EP Na ratunek ego. A konkretnie kawałka, który skradł moje muzyczne serduszko swoim zwiewnym flow przywodzący na myśl produkcje ukochanego duetu Polo & Pan.

Enigmatic – Stopień Do Piekła

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Produkcje Mariusza ukazywały się nakładem kilku stajni w tym min. 3rd Avenue, NØIR, wspomnianego już Otake Records oraz Ohxalá Records. Po kwietniowej premierze doskonałego materiału zatytułowanego Her Eyes, o którym więcej przeczytacie tutaj, Enigmatic postanowił powrócić do portugalskiego wydawnictwa Ohxalá.

Enigmatic – nowe EP – Time Travel

Najnowsze dzieło poznańskiego artysty nosi tytuł TimeTravel i jest składającym się z 4 kawałków minialbumem. Jak mówi o nim sam twórca motywem przewodnim są podróże w czasie, zmiany osobowości, przemiany jako takie i znaczenie marzeń. Każdy utwór to podróż w w osobną krainę dźwięków obarczoną bogatą symboliką.

Całość otwiera downtempowa kompozycja zatytułowana People. Numer z mocno zaakcentowanym, ujmującym basem, który w niezbyt śpieszny, acz dosadny sposób wybija rytm utworu to doskonałe exemplum jak stworzyć kompozycję, która takt po takcie wciąga odbiorcę w artystyczny świat twórcy.

Enigmatic – People

Nie będę oryginalny, acz szczery, mówiąc, że kawałkiem, który przypadł mi do gustu najmocniej jest tytułowe Time Travel. Jest w nim coś uwodzącego. Nie wiem czy to odrobinę szybsze tempo, czy charakterystyczna głębia muzycznej panoramy połączona z migotliwym syntezatorem w tle sprawia, że utwór z miejsca wylądował na mojej playliście.

Enigmatic – Time Travel

Serdecznie polecam całe wydawnictwo, gdyż jest to prawdziwa uczta dla wszystkich lubujących się w odrobinę wolniejszych rytmach niż dominujące w polskiej przestrzeni klubowej techno. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne premiery od Enigmatica, bo facet wie jak wzbudzić poczucie niedosytu w uchu!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →