Coraz więcej przypadków spikingu. Bojkot brytyjskich klubów już w ten weekend

fot. Independent
News
Spiking

Studenci organizują się oddolnie, żeby zbojkotować kluby głównie w Swansea, Stirling i Notthingam. W tym rejonie bowiem notuje się coraz więcej przypadków spikingu. Kobiety przestają czuć się bezpiecznie. Sprawdź szczegóły!

Co to jest spiking?

spiking

Spiking oznacza wlewanie alkoholu lub narkotyków do czyjegoś napoju bez jego wiedzy i pozwolenia. Na stronie australijskiego departamentu zdrowia, widnieje następująca definicja spikingu:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Spiking może być powiązany z przestępstwami, takimi jak napaść na tle seksualnym i rabunek. Szacunki sugerują, że jedna trzecia incydentów związanych z napojami jest związana z atakiem seksualnym. „Dopalanie” napojów jest nielegalne, bez względu na intencje. Oznacza to, że wlewanie alkoholu lub wrzucanie narkotyków do drinka przyjaciela jako żart jest niezgodne z prawem – nawet jeśli napój nie zostanie wypity lub dana osoba nie zostanie poszkodowana. Ludzie, którzy „podkręcają drinki”, nawet w wypadku głupiego żartu, łamią prawo”.

spiking

spiking

Studenci przeciwko napaściom na tle seksualnym i rabunkowym

Ponieważ ostatnio pojawiły się liczne przypadki wzmacniania kobietom drinków bez ich wiedzy bądź dosypywania narkotyków, kampania prowadzona przez studentów rozprzestrzeniła się w około 40 miastach w Wielkiej Brytanii. Poszczególne grupy aktywistów będą bojkotować kluby, bary i puby w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Celem bojkotów jest podnoszenie świadomości i zachęcanie klubów do podejmowania działania. Opracowano trzypunktowy plan żądań, skupiający się na „Prewencji”, „Dobrostanie” i „Wsparciu”.

Studenci żądają:

  • Regularnych i kompleksowych szkoleń dla pracowników barów i klubów, a także pracowników agencji, takich jak ochrona. Powinno to być szkolenie Active Bystander z organizacją taką jak Good Night Out.
  • Wyznaczonego i możliwego do zidentyfikowania pracownika opieki społecznej, który jest przeszkolony w celu zapewnienia bezpieczeństwa bywalcom klubu
  • Zapewnienia możliwości przeprowadzenia testu na zawartość substancji chemicznych w napoju
  • Kluby powinny mieć jasno zakomunikowaną politykę zerowej tolerancji dla molestowania
  • Jasnej pisemnej procedury dostępnej dla personelu i klientów, która jest dostępna i obejmująca wszystkich. Jest to procedura dotycząca tego, w jaki sposób będą rozpatrywać zgłoszenia o napaściach lub nękaniu, w tym, w jaki sposób będą wspierać ofiary, zarówno natychmiast, jak i w czasie rekonwalescencji
  • „Wyraźnie nie wzywamy do wzmożonego nadzoru, telewizji przemysłowej ani przeszukań ze względu na nieproporcjonalny i negatywny wpływ na grupy wrażliwe lub marginalizowane”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @girlsnightinreadinguniPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →