„@0” – tam, gdzie muzyka klasyczna i ambient, spotykają stabilność emocjonalną.

News
Helena Hauff, Ryuichi Sakamoto, ambient, składance, Coldcut

Brytyjski duet Coldcut, za pośrednictwem wytwórni Ahead of Our Time, zapowiedział datę premiery @0. Połowa wpływów z kompilacji zawierającej muzykę ambientową i klasyczną, zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Wśród autorów 29 wyjątkowych utworów znajdziemy Helenę Hauff, Ryuichiego Sakamoto, Steve'a Roacha i Juliannę Barwick.

Zaanonsowana dwoma singlami – Morning Spring Suzanne Ciani i Mt Baker Kaitlyn Aurelia Smith – kompilacja, zawiera kolekcję ambientowych utworów wyselekcjonowanych przez Coldcut. Łącząc wybranych pionierów muzyki ambient i tych komponujących muzykę klasyczną, popularny duet zaprosił do współpracy Ryuichi Sakamoto, Suzanne Ciani, ANNĘ czy Helena Hauff. Kuratorzy projektu sami odpowiedzialni są za remiks Imogen Heap i numer The Fire Burns Out.

@0 – Kaitlyn Aurelia Smith

@0. Ilość równa się jakość

Zanim @0 ujrzy światło dzienne, wybrane utwory zostaną wydane w formie trzech EP w ciągu najbliższych tygodni. Na EP1, pionierka syntezy modularnej Suzanne Ciani i jej Morning Spring pojawiają się wraz z utworem Kaitlyn Aurelia SmithMt Baker, nazwanym tak na cześć pokrytego lodowcem wulkanu znajdującego się w paśmie Gór Kaskadowych w Waszyngtonie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Następnie na EP2 znajdzie się utwór The Drift Home amerykańskiego kompozytora muzyki ambient Steve’a Roacha, który zostanie wydany wraz z Beethoven 250, ambientowym pejzażem dźwiękowym uznanego duetu A Winged Victory for the Sullen.

Helena Hauff, Ryuichi Sakamoto, ambient, składance, Coldcut

Ostatnie wydawnictwo, EP3, należy do legendarnego japońskiego kompozytora Ryuichi Sakamoto, z odświeżonym nagraniem jego utworu Aqua z 1999 roku, pierwotnie wykonanego jako część jego albumu Playing the Piano for the Isolated. Japończykowi na epce towarzyszyć będzie James Heather, z nową wersją And She Came Home. Ostatni utwór na cyfrowym wydaniu to przeróbka klasycznego ambientowego utworu Coldcut i Irresistible Force z lat 90., Autumn Leaves.

Odkryłem, że muzyka ambientowa, nie stawiając żadnych psychicznych wymagań, często otwierała pewną przestrzeń i ze swoją delikatną fascynacją, subtelnie podnosiła energię, pomagając uniknąć tej spirali w dół. @0 to punkt równowagi odnoszący się do mojej mentalnej i emocjonalnej stabilności, która nie była solidna. Czułem się jak balansujący między depresją, a manią.

– tłumaczy Matt Black, połowa duetu Coldcut

@0 – Suzanne Ciani

@0 ukaże się nakładem Ahead Of Our Time 19 listopada, a wizualna wersja miksu na CD pojawi się w późniejszym terminie. Autorem grafiki jest brazylijski artysta Fefe Talavera. Ważną ideą tego projektu będzie działalność charytatywna. Wytwórnia przekaże 50 procent wpływów na trzy organizacje charytatywne: Campaign Against Living Miserably, Mind oraz Black Minds Matter.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →