Boombass z duetu Cassius prezentuje nowy, zaskakujący numer

fot. Boombass / Facebook
News

Francuski didżej i producent Hubert Blanc-Francard, znany pod aliasem Boombass, zapowiada nową, solową EP-kę. Singiel promujący nadchodzące wydawnictwo brzmi zupełnie inaczej od tego do czego przyzwyczaiła nas jego dotychczasowa twórczość. Okazuje się, że artysta był bardzo mocno zainspirowany… grami z konsol początku milenium!

Nowa droga Boombassa?

Boombass, członek Cassius – jednego z najważniejszych duetów francuskiej sceny klubowej, oraz nurtu french touch, zaskoczył dziś mocno swoich fanów, ponieważ jego nadchodząca muzyka jest zupełnie inna od tego co tworzył wcześniej. Wygląda na to, że na nadchodzącej EP-ce WWWIPE OUT będziemy mieli do czynienia z nowymi trendami w muzyce klubowej. Klimat singla PPPARADISE brzmieniowo przypomina bardziej muzykę dominującą współczesne, brytyjskie Boiler Roomy oraz współczesną twórczość takich labeli jak chociażby Hyperdub czy Warp, niż jego dokonania z Cassius – mamy tu zwariowany futurystyczny crossover gatunkowy między breakami, euro-dancem, acidem i future popem.

Przyglądając się uważnie, każdy z nas przynajmniej raz widział raj. To właśnie chce nam powiedzieć głos PPPARADISE… że pochodzi stamtąd. Im bardziej robiłem postępy w muzyce, tym częściej myślałem o ścieżce dźwiękowej gier komputerowych wszelkiego rodzaju, tych z początku XXI wieku. Z wysokimi głosami, pianinem zbliżonym do euro-dance z lat 90. w tempie 144 BPM, break beats i TB303, wyobraziłem sobie piosenkę, która udekorowała ostatni wyścig, a jej zwycięstwo dało dostęp do raju. PPPARADISE jest już dostępny na wszystkich platformach – czytamy w social mediach duetu Cassius

Dziś pojawił się krótki wizualizer do najnowszego singla.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobacz koniecznie: Bjarki i Thomas Harrington Rawle łączą siły w „brzydkim” audiowizualnym projekcie

Nowa EP-ka Boombassa pojawi się 24 lutego i będzie dostępna zarówno w sprzedaży na winylu jak i na streamingach. Tymczasem częstujcie się poniższym singlem:

Boombass – PPPARADISEPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →