Cassius po raz ostatni. Premiera remiksu Fioriousa już tuż, tuż

News
Cassius

Istnieje ogromna szansa, iż wielokrotnie słyszeliście już utwór I’m Not Defeated od Fiorious. Kawałek zdobywa coraz większą popularność. Właśnie ukazały się jego kolejne remiksy, w tym jeden szczególny. Mowa o interpretacji autorstwa zmarłego w ubiegłym roku Philippe'a Zdara, współtwórcy Cassius.

Fiorious. Niespiesznym tempem w drodze na szczyt

I’m Not Defeated Fiorious był z pewnością jednym z największych house’owych  hymnów roku 2019. Opatrzony poruszającym teledyskiem, pokazujący historię walki o równość społeczności gejowskiej i określany jako  „powerful call-to-resistance anthem” zdobywał popularność powoli, ale bardzo skutecznie. Trzy grosze do sukcesu tego nagrania dołożył Cassius, a dokładniej zmarły w czerwcu ubiegłego roku współtwórca projektu, Philippe Zdar.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Furious. Na warsztacie u Catz 'n Dogz, Joey’a Negro i Mousse’a T. 

Utwór z czasem pojawiał się na tracklistach największych house’owych DJ-ów, którzy grali zarówno oryginał, jak i remiks Honey Dijon. Często bawili się także „samplowaniem” acapelli z winyla.

Po wielu miesiącach budowania pozycji prawdziwego klasyka, przyszła kolej na nowe remiksy, które tę pozycję niewątpliwie ugruntują. Najpierw okazało się, że przy numerze majstrowali nasi polscy spece od muzyki house – Catz ‘n Dogz. Ich wersja Extended Pride Mix była zarazem debiutem chłopaków w labelu Glitterbox.  Remiks ten był bardzo wyczekiwany i zbiera dobre recenzje. W tym samym czasie ukazały się także reinterpretacje autorstwa innych wielkich remikserów. Mowa o Joey Negro i Mousse T.

Cassius po raz ostatni. XXL Remix już w styczniu

Wygląda na to, że punktem kulminacyjnym popularności I’m Not Defeated będzie końcówka stycznia. Wtedy właśnie na rynku pojawi się ostania z produkcji duetu Cassius, czyli Cassius XXL Remix.

Tragiczna śmierć Philippe’a Zdara w czerwcu ubiegłego roku zakończyła nie tylko jego życie. Wypadek oznaczał także koniec projektu Cassius, tworzonego przez Zdara i Huberta Boombassa. Wydawnictwo na Glitterbox Recordings będzie finalnym, pośmiertnym hołdem dla tego francuskiego producenta.

Fiorious - I'm Not Defeated (Cassius remix) - [Glitterbox, 2020]

Fiorious – I’m Not Defeated (Cassius remix) – [Glitterbox, 2020]

21 stycznia pojawi się 12-calowy winyl ze specjalną grafiką na stronie B. Wydawnictwo zostanie wytłoczone w limitowanym nakładzie jedynie 2000 kopii.

Ed Banger Recrodings crosslabelowo z Glitterbox

Wspomniane wydanie powstało we współpracy z francuską wytwórnią Ed Banger i otrzymało błogosławieństwo od rodziny Zdara. Wszystkie zyski zostaną przekazane na rzecz Rainbow Railroad, kanadyjskiej organizacji charytatywnej, której celem jest pomoc członkom społeczności LGBTQ+ w uwolnieniu się od przemocy i opresyjnych okoliczności.

Tak o remiksie mówił sam Fiorious:

Remis jest inspirującym ośmiominutowym tour de force i najbardziej gorzkim prezentem dla nas wszystkich. Ten remiks jest specjalny z wielu powodów. Kiedy inny artysta, którego podziwiasz od lat, chwali twoje dzieło, jest to niesamowitym uczuciem. Nikt nigdy nie spodziewał się, że właśnie ten numer będzie ostatnim dziełem Cassiusa, ale z pewnością stał się swoistym dziełem miłości dla nich. Słychać to w muzyce bardzo mocno.

Założyciel label  Ed Banger, Pedro Winter, znany również jako Busy P, dodał:

Zdar zagrał mi remiks, gdy zmierzaliśmy na ostatni wspólny występ, jaki kiedykolwiek zagraliśmy razem. Był świadom faktu, że on i Boombass wydali niesamowitą wersję tego kawałka. Oryginalna piosenka była już zresztą jedną z najlepszych, najmocniejszych w tym roku, a dodanie potężnego groove’u, hipnotycznych bębnów Cassiusa sprawiło, że remiks stał się natychmiast klasykiem.

Posłuchajcie, jak brzmi mała próbka wspominanej interpretacji.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →