Berghain w opałach? Pojawia się coraz więcej plotek o zamknięciu klubu

Fot. Learn German - DW
News

W niemieckich mediach zaczęły pojawiać się niepotwierdzone informacje o tym, jakoby Berghain miał zostać zamknięty na dobre.

Historia Berghain zbliża się do końca?

Jak donosi niemiecki magazyn Fazemag, jeden z najsłynniejszych klubów na świecie, Berghain, może jeszcze w tym roku zakończyć swoją działalność. Według czasopisma „koniec Berghain jest już przesądzony” i fakt ten potwierdza kilka wewnętrznych źródeł w samym klubie.

Berghain zamyka się na zawsze – ostateczny koniec nastąpi w tym roku

– twierdzi jeden z anonimowych informatorów.

Berghain w opałach? Pojawia się coraz więcej plotek o zamknięciu klubu
Fot. Magnetic Magazine

Frazemag dodaje, że „jeden z założycieli klubu został już spłacony i podobno przebywa na wsi w Brandenburgii, gdzie ma zamiar pozostać na dłuższy czas”. Pozostali współwłaściciele berlińskiej miejscówki mają już nie mieć ochoty oraz sił na dalsze prowadzenie Berghain i układają sobie plany na dalsze życie. Wiadomość o propozycji zamknięcia klubu szybko rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych. Na oficjalne dementi trzeba jeszcze poczekać.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Plotki czy coś więcej?

To nie pierwszy raz o pojawiających się pogłoskach o zakończeniu działalności ikony nie tylko wśród niemieckich klubów. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że kilka dni temu swoje zamknięcie ogłosiła Ostgut Bookings, agencja bookingowa powiązana z Berghain od ponad 15 lat, mająca w swoich szeregach wielu artystów ze światowego topu.

Czy to rzeczywiście koniec działalności słynnego lokalu usytuowanego na przecięciu dzielnic Kreuzberg i Friedrichshain? Liczymy na to, że w przyszłym tygodniu cała sytuacja wyjaśni się na dobre. Oczywiście mamy też nadzieję, że zrzucona na nas informacyjna bomba okaże się niewypałem, o której wszyscy szybko zapomnimy.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →