Berghain / Panorama Bar świętuje 18. urodziny. Właśnie poznaliśmy line-up

fot. materiały prasowe
News
Berghain

Rzadko który klub może pochwalić się 18-leciem istnienia. Dodatkowo zlokalizowany w tym samym miejscu, z oddanymi od samego początku rezydentami i klientelą, która nie wyobraża sobie spędzać przedłużonych nocy w innym miejscu. Berghain doczekał się pełnoletności i ogłasza line-up swojej urodzinowej imprezy.

Berghain / Panorama Bar – klubowa ikona

Musieliśmy zrobić sobie małą matematykę związaną z 18. urodzinami Berghain. Jeśli w ciągu roku mamy 52 weekendy, wychodzi na to, że legendarny berliński klub dawał nam imprezy przez 936 weekendów. Piątkowe imprezy trwają mniej więcej 8 godzin, te sobotnio-poniedziałkowe około 30. Fakt, w poprzednich latach format imprez wyglądał nieco inaczej, niemniej wychodzi na blisko 36 000 godzin muzyki we wnętrzach Berghain. Nie dziwi więc renowacja nagłośnienia Funktion One kilka lat temu.

Berghain  / Panorama Bar świętuje 18. urodziny. Właśnie poznaliśmy line-up
Berghain / Panorama Bar / fot. via freitag.de

W ostatnim czasie pojawiły się dość niepokojące wieści mówiące o potencjalnym zamknięciu klubu. Tak naprawdę nawet przez moment nie uwierzyliśmy w żadne z nich. Choć Ostgut Booking, agencja bookingowa skupiająca wokół siebie rezydentów Berghain, faktycznie przestał funkcjonować, zamknięcie na cztery spusty klubu wydaje się kompletną abstrakcją.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: To koniec pewnej epoki. Ostgut Booking kończy działalność

Berghain / Panorama Bar był, jest i będzie. Dodatkowo teraz świętuje 18-lecie istnienia i wygląda na to, że optymistycznie kontynuuje swój marsz po najlepsze techno imprezy na świecie. Urodzinowa noc to jedno z najważniejszych wydarzeń dla klubu w całym roku, co wiążę się z wyjątkowo długimi kolejkami. Warto uzbroić się w anielską cierpliwość. Ikoniczne miejsce na granicy między Kreuzberg i Friedrichshain włączy tego wieczora do swojego programu trzecią scenę – Elektroakustischer Salon. 10 grudnia na 18. urodzinach Berghain / Panorama Bar wystąpi łącznie 25 artystów. Oto oni.

Klubnacht – Achtzehn Jahre Berghain

Berghain

Terence Fixmer live
Ben Klock
Boris
Francois X
Josey Rebelle
Justin Perry
Steffi
Surgeon

Panorama Bar

Miss Kittin & The Hacker live
AGY3NA
Âme
Cassy
Fred P
Lakuti
nd_baumeckerg
Tama Sumo
Virginia

Elektroakustischer Salon

DJ Gigola live
LABOUR live
Key Clef live
Alekzandra
Claudio PRC
NinNak
The 7th Plain (Luke Slater)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →