Bandcamp dziś ponownie wesprze artystów

News
Bandcamp wspomaga branżę muzyczną

W piątek, 3 lipca, amerykańska platforma muzyczna całą kwotę z zakupów przekaże prosto w ręce artystów.

Bandcamp znów to robi

Pierwszą tego typu akcję Bandcamp zorganizował w marcu. Stanowiła ona odpowiedź na wybuch pandemii i fakt, że muzycy z każdego zakątku globu nie mieli możliwości grania koncertów, organizowania tras, a co za tym idzie – nie byli w stanie zarabiać pieniędzy.

Aby wspomóc muzyków Bandcamp zrezygnował z własnych udziałów w przychodach ze sprzedaży płyt i gadżetów. Całość sumy, jaką zapłacili użytkownicy, trafiła bezpośrednio do wykonawców.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Wyprzedaż” okazała się wielkim sukcesem. Jak poinformował Bandcamp, w szczytowym momencie kupowano 11 przedmiotów na sekundę. Użytkownicy wydali łącznie 4,3 mln dolarów. To aż 15 razy więcej niż w „normalny” piątek.

Powodzenie akcji skłoniło amerykańską platformę muzyczną do ponownego jej uruchomienia w kwietniu, maju i czerwcu. Kolejna odsłona przedsięwzięcia ma miejsce dziś, 3 lipca. Właściciele Bandcamp mają nadzieję, że licznik zakupionych albumów na ich platformie jeszcze raz wskaże bardzo duże liczby.

Więcej szczegółów nt. akcji przeczytacie tutaj.

Bandcamp

Bandcamp wpiera niezależnych twórców od przeszło 10 lat

Bandcamp to nie tylko zwykły sklep muzyczny, ale również platforma do promocji przeznaczona głównie dla artystów niezależnych. Artysta, który chce sprzedać swoją muzykę poprzez Bandcamp, posiada własną mikrostronę, na której zamieszcza albumy lub pojedyncze utwory. Strona pobiera 15% od ceny zakupionej muzyki oraz 10%, jeśli zarobki za dany album przekroczą 5000 dolarów. Serwis umożliwia również sprzedaż nośników fizycznych.

Muno też pomaga branży muzycznej! Dołącz do nas!

Jako fani, odbiorcy i popularyzatorzy naszej rodzimej, szeroko pojętej muzyki elektronicznej nie pozostajemy obojętni na ciężką sytuację, w jakiej znaleźli się obecnie polscy artyści. Chcemy wspierać zarówno ich, jak i wytwórnie publikujące swoją muzykę na Bandcamp. Dlatego ruszyliśmy właśnie z akcją #spreadmusicnotvirus. Na czym ona dokładnie polega?

Stworzyliśmy coś na wzór katalogu polskich twórców i wydawców. Warunek, by mogli się tu znaleźć, był jeden: konto w serwisie Bandcamp. Wybraliśmy ten serwis streamingowy, dlatego, że w możliwie sprawiedliwy sposób rozlicza się z artystami, których muzykę publikuje. Do tego jest miejscem, który w szczególności upodobali sobie muzycy elektroniczni.

Chcemy również, aby akcja #spreadmusicnotvirus trwała jak najdłużej. Będziemy uzupełniać nasz katalog i tworzyć miejsce, gdzie słuchacze będą mogli poznawać polską elektronikę i jej pochodne. Wszystkie szczegóły na temat akcji znajdziecie tutaj.

Pomóżmy wspólnie polskim artystom!

spreadmusic

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →