Animal Collective z błogim singlem „Crucible”

fot. NPR.com
News
Animal Collective z muzyką do filmu o żołnierzu geju

Najnowszy singiel Animal Collective trafił na ścieżkę dźwiękową filmu The Inspection.

Animal Collective z muzyką do filmu o żołnierzu geju

Amerykański zespół eksperymentalny Animal Collective stworzył muzykę do filmu The Inspection, który niedługo trafi do polskich kin. Produkcja wyreżyserowana przez Elegance’a Brattona opowiada historię młodego czarnoskórego geja, który będąc odrzuconym przez matkę i mając niewiele opcji na przyszłość, postanawia wstąpić do piechoty morskiej, robiąc wszystko, aby odnieść sukces w wojskowym systemie. Ścieżkę dźwiękową oraz sam film promuje singiel zatytułowany Crucible, który trafił właśnie do sieci. Utwór, w którym słyszmy soczyste harmonie podkreślane akordami organów i migoczącymi akcentami fortepianu, możecie podsłuchać poniżej:

Animal Collective – Crucible

Chcieliśmy wyczarować uczucie bycia silnym, ale w takim znaczeniu, że nie boisz się okazać bezbronności, kiedy następuje taka chwila w twoim życiu. Chodzi o odmalowanie pewnego pragnienia poproszenia społeczności lub ukochanej osoby, aby cię wspierała oraz oczekiwanie, że tak się właśnie stanie. Film opowiada naszym zdaniem fantastyczną historię, z którą w 100% się identyfikujemy, dlatego też napisanie do niego muzyki było dla nas zarówno wyzwaniem, jak i po prostu dobrą zabawią

– piszą w informacji prasowej AC.

The Inspection – premiera w listopadzie

Film trafi premierowo do kin w Nowym Jorku i Los Angeles 18 listopada, a od 2 grudnia będzie wyświetlany w Polsce. Oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa Animal Collective również pojawi się 18 listopada. Oprócz singla Crucible znajdziemy na niej również m.in. kompozycję zespołu nagraną wspólnie z Indigo De Souza zatytułowaną Wish I Knew You.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Inspection – trailer

Grupa nagrała ostatnią nową sesję dla SiriusXM, podczas której zaprezentowała przeróbkę utworu Silver Jews Trains Across The Sea. Na potrzeby własnej interpretacji Animal Collective spletli nagranie z innym numerem zatytułowanym Jeie’s Open. Jest to kawałek Amerykanów, który nigdy nie został oficjalnie wydany, ale był wykonywany na żywo przez zespół na trasie w 2018 roku.

Animal Collective – Genie’s Open x Trains Across The SeaPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →