W USA już więcej osób pali trawę niż papierosy. I to nie wszystko

Fot. Pixabay
News
Kto będzie mógł legalnie zapalić marihuanę?

Badania pokazują, że w Stanach Zjednoczonych więcej nastolatków przyznaje się do palenia marihuany niż papierosów.

Marihuana coraz popularniejsza

Według danych opublikowanych przez Gallup obecnie więcej Amerykanów otwarcie przyznaje się do palenia marihuany lub spożywania przetworów z konopi niż do palenia papierosów. Odsetek osób, które próbowały marihuany, wzrósł z nieco poniżej 40% w 2013 do 48% w 2022 roku, a 16% ankietowanych pali ją regularnie.

Obecnie jeden na szesnastu amerykańskich uczniów szkoły średniej regularnie pali marihuanę. Dodatkowo w ostatnich trzech latach wzrosła także liczba nastolatków, którzy nie dostrzegają zagrożenia w związku z używaniem tego miękkiego narkotyku. Co ciekawe, mniej ankietowanych przyznało się do palenia wyrobów tytoniowych – zaledwie 16%.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Amerykanie zdają sobie sprawę ze szkodliwych następstw palenia papierosów (…) nie są pewni skutków palenia marihuany, a jej przyszłe użycie przez Amerykanów będzie zależało po części od doniesień na temat jej potencjalnych szkód, a częściowo od zmian, które zajdą w kwestii jej legalności

– skomentował sprawę Frank Newport z Gallup.

Marihuana i miliony funtów
Fot. Pixabay

Trawka bardziej akceptowalna niż aborcja

Na tym jednak nie koniec sensacyjnych wieści. Młodzi amerykanie uważają konsumpcję marihuany za bardziej moralnie akceptowalną niż testy medyczne na zwierzętach, karę śmierci, aborcję, eutanazję, a nawet związki homoseksualne. Wygląda więc na to, że nawet wśród uważanych za konserwatywne społeczności używka ta staje się w pełni akceptowalna. Aż 70% badanych potwierdziło, że palenie marihuany jest „moralnie akceptowalne”. Z tą opinią nie zgodziło się zaledwie 28% młodych ludzi.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5–26 lipca na grupie 46 tys. uczniów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →