Alison Goldfrapp idzie na swoje. Oto pierwszy numer

fot. facebook.com/AlisonGoldfrappOfficial

Po ponad 23 latach działania w zespole, który swoją nazwę wziął od jej nazwiska, Alison Goldfrapp postanowiła rozpocząć nowy/stary rozdział jako artystka. Brytyjska wokalistka zapowiada premierę solowego materiału. Jego pierwszy zwiastun już tu jest. Do nagrania utworu Diggin Deeper Goldfrapp zaprosiła doskonale znaną postać współczesnej sceny klubowej, a mianowicie Claptone’a.

Urodzona w 1966 roku Brytyjka wraca do swoich korzeni. Zanim młoda Alison spotkała na swojej drodze kompozytora i producenta Willa Gregory’ego, mającego za sobą współpracę m.in. z Peterem Gabrielem, Tears for Fears i Tori Amos, występowała solowo i udzielała się gościnnie u Tricky’ego czy duetu Orbital. Dopiero współpraca z Gregory’m zaowocowała czymś więcej. Muzycy postanowili połączyć siły na dobre i tym samym w 1999 roku założyli formację Goldfrapp. Reszta jest już historią.

Goldfrapp. Dwie dekady sukcesów

Siedem znakomicie przyjętych albumów, które eksplorowały szeroko pojętą muzykę elektroniczną, od trip-hopu po ambient, setki odwiedzonych krajów, tysiące zagranych koncertów. Minione dwie dekady w wydaniu Goldfrapp to pasmo sukcesów i zbudowanie statusu jednej z ważniejszych brytyjskich formacji związanych z elektroniką. Praca w duecie nie przeszkadzała jednak Alison i Willowi w rozwijaniu pobocznych projektów. Wokalistka chętnie udzielała się u innych artystów, z kolei Will – jako producent i instrumentalista – wspierał m.in. Portishead, a także tworzył ścieżki dźwiękowe do filmów i opery.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Alison Goldfrapp idzie na solo

Wszystkie dotąd wydane płyty Goldfrapp były dziełem wspomnianego duetu. Jak jednak wynika z najnowszych zapowiedzi, Alison postanowiła nagrać solowy materiał, już bez udziału Gregory’ego. Nie znamy jeszcze tytuły ani daty premiery debiutanckiego albumu, jaki Goldfrapp wyda samodzielnie. Możemy nacieszyć za to pierwszym singlem, zatytułowanym Diggin Deeper.

Do pracy nad utworem Alison Goldfrapp zaprosiła niemieckiego (?) producenta (??), Claptone’a. Enigmatyczna postać jest jedną z najpopularniejszych nazw świata muzyki elektronicznej ostatnich lat. Choć wciąć trwają dywagacje co do prawdziwej tożsamości artysty (niewykluczone jest, iż postać Claptone’a tworzy kilka osób), to jednak sam producent i DJ z powodzeniem rozwija karierę, dostarczając regularnie parkietowe hity. Podobnie jest w przypadku Diggin Deeper.

Alison Goldfrapp & Claptone – Digging Deeper

Utwór posiada wszystkie cechy charakterystyczne zarówno dla stylu Alison Goldfrapp, jak i Claptone’a. Subtelny, choć pełen emocji wokal Brytyjki doskonale odnajduje się w prostej, jednak całkiem udanej kompozycji Niemca, osadzonej na house’owej ramie. Utwór przypomina wiele poprzednich produkcji Claptone’a, jednak nie ma w tym nic złego. Rozwijany, a następnie pielęgnowany latami styl artysty stał się powodem, dla którego pokochały go tysiące odbiorców na całym świecie.

Alison Goldfrapp. Kiedy solowy album?

Diggin Deeper to interesująca zapowiedź ze strony Goldfrapp. W dorobku jej dotychczasowego projektu nie znajdziemy zbyt wielu równie tanecznych kawałków. Czy tym samym Alison, podobnie jak jej koleżanka Róisín Murphy, postanowi zawładnąć światowymi parkietami i klubami? Kto wie. Trzymamy kciuki za artystkę i wypatrujemy z niecierpliwością kolejnych premier.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →