Alison Goldfrapp idzie w house i disco. Robi to wyśmienicie

Fot. youtube (kadr z teledysku Alison Goldfrapp - "So Hard So Hot")
News

Całkiem niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu przez Alison Goldfrapp nowego rozdziału w swojej karierze. Wokalistka, która razem z Willem Gregorym przez lata tworzyła duet sygnowany swoim nazwiskiem, postanowiła pójść własną ściężką i tym samym zainaugurować solowy projekt. Pierwsze dwa single spotkały się ze świetnym przyjęciem z naszej strony, lecz to, co zrobił z nami utwór numer trzy, można określić już tylko jednym słowem: zachwyt. Bo jest nad czym. Posłuchajcie So Hard So Hot.

W ostatnich latach estetyka disco wróciła na dobre do muzyki z pogranicza popu i elektroniki. Wystarczy wspomnieć album Roisin Machine Roisin Murphy czy What’s Your Pleasure? Jessie Ware. Te dwa przykłady to dowody na to, że popowe partie wokalne i chwytliwe melodie znów znakomicie komponują się z miksem house’u i disco. W tym kierunku zdaje się podążać w swoim solowym projekcie Alison Goldfrapp, a trzeci singiel z jej nadchodzącej płyty jest tego wymownym świadectwem.

Alison Goldfrapp – So Hard So Hot

Alison Goldfrapp idzie w disco

Kawałek So Hard So Hot kapitalnie wpisuje się w stylistykę zapoczątkowaną na Digging Deeper, nagranym wspólnie z Claptonem, oraz Fever, którego współautorem jest Paul Woolford. Wszystkie te kawałki nie ukrywają swoich popowo-radiowych ciągot – to klasyczne earwormy, które zapadają w pamięć od pierwszego odsłuchu. Proste w konstrukcji i bogate w treści numery utrzymują podobny poziom i oscylują wokół tych samych gatunków – słychać w nich elementy elektropopu oraz wspomnianych house’u i disco. Czy jednak byłyby te numery, gdyby nie głos Alison?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Alison Goldfrapp & Claptone – Digging Deeper

Brytyjka kolejny raz zachwyca znakomicie poprowadzoną partią wokalną, która jeszcze bardziej podkreśla taneczny charakter utworu. So Hard So Hot aż prosi się o to, by trafić na parkiet w celu podkręcenia tempa i temperatury.

Alison Goldfrapp – So Hard So Hot

Alison Goldrapp i pierwsze szczegóły jej solowej płyty

Przy okazji premiery trzeciego singla, nareszcie otrzymaliśmy ciut więcej informacji na temat nadchodzącego albumu, na którym mają znaleźć się prezentowane kolejno utwory. Krążek zatytułowany The Love Invention ukaże się 12 maja nakładem wytwórni BMG. Na płycie znajdzie się jedenaście utworów. Takie informacje o krążku możemy przeczytać w jego zapowiedzi:

The Love Invention jest przebudzeniem Alison jako kapłanki danceflooru, odradzającego się pod wpływami house’u i disco, które zawsze były obecne w sercu jej muzycznego DNA.

Alison Goldfrapp & Paul Woolford – Fever

Alison Goldfrapp. Pre-order albumu już dostępny

Wydawnictwo już można zamawiać m.in. za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej artystki. Znajdziemy tam szereg opcji do wyboru, w tym np. opatrzony autografem Alison Goldfrapp album w formie limitowanej zielonej płyty winylowej czy też z dołączonym do krążka merchem. Wybór jest pokaźny, a wszystkie opcje znajdziecie tutaj.

Alison Goldfrapp – The Love Invention / źródło: alisongoldfrapp.tmstor.es

Wracając do samego singla – utwór So Hard So Hot został zilustrowany teledyskiem, na który składają się wizualizacje powstałe przy wsparciu technik opartych o AI. Za obraz odpowiadają Mat Maitland i nikt inny jak sama Alison Goldfrapp.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →