Znamy datę premiery nowego albumu Rüfüs Du Sol

Donslens
News
Znamy datę premiery nowego albumu RÜFÜS DU SOL

Australijskie trio Rüfüs Du Sol, przy okazji premiery nowego singla On My Knees, ogłosiło datę wydania swojego czwartego studyjnego albumu Surrender. Premiera jeszcze tej jesieni!

Rüfüs Du Sol studyjnie po raz czwarty

Elektroniczny zespół Rüfüs Du Sol, którego członkami są Tyrone Lindqvist, Jon George i James Hunt, po trzech latach od premiery nominowanego do nagrody Grammy krążka Solace powróci w tym roku z nowym albumem.

Nieprzerwane pasmo sukcesów Australijczycy rozpoczęli wydanym 9 sierpnia 2013 roku albumem Atlas. Materiał pokrył się platyną oraz wygrał rok później statuetkę AIR Awards w kategorii najlepszy niezależny album elektroniczny. 3 lata później grupa udostępniła Bloom z hitowym Innerbloom na czele. Pytanie czy ktoś nie słyszał tego utworu byłoby nie na miejscu, ponieważ ciężko w swoim życiu nie trafić na to blisko 10-minutowe cudo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rüfüs Du Sol – Innerbloom

W 2018 roku Rüfüs Du Sol zaprezentowali swój dotychczas najbardziej doceniony album, Solace. Z trzech nominacji na ARIA Awards, w tym w kategorii Album Roku, trio odebrało statuetkę za Najlepsze Taneczne Wydawnictwo. Podczas pierwszej pandemicznej odsłony rozdania nagród Grammy, grupa była nominowana dzięki Solace w kategoriach Najlepszy Elektroniczny Album i Najlepszy Elektroniczny Utwór z Underwater.

RÜFÜS DU SOL Surrender

W połowie tego roku pojawiły się pierwsze przesłanki o czwartym studyjnym albumie muzyków, a ich pierwszym winowajcą – chociaż, nie jest to chyba odpowiednie słowo – był kawałek Alive, pierwszy wydany singiel od 3 lat.

Alive doczekało się nie tylko teledysku, wykonu live na wyprzedanym show w Red Rocks (pojemność 9 500 osób), ale również remiksów od Solomuna i Anyma. Podobna sytuacja spotkała drugi albumowy singiel, Next To Me. On natomiast doczekał się wersji Vintage Culture i Adana Twins.

Na więcej konkretów przyszło nam czekać aż do wczoraj, 23 września. Przy okazji zaprezentowania światu albumowej pozycji nr 3, zatytułowanej On My Knees, Rüfüs Du Sol ogłosili datę premiery nowego albumu, który będzie nosił tytuł Surrender.

Mieliśmy dużo zabawy pisząc coś mroczniejszego, napędzającego i trochę bardziej podkręconego… To zdecydowanie jeden z najbardziej uderzających utworów na płycie. Spotkał się on z niesamowitą reakcją na naszych występach w Red Rocks w zeszłym miesiącu co było dla nas naprawdę wyjątkowe. – wyjaśnia James Hunt zapytany o On My Knees.

Posłuchaj On My Knees RUFUS DU SOL

Album Surrender ukaże się nakładem Rose Avenue and Reprise / Warner Records pod koniec przyszłego miesiąca, 21 października 2021 roku. Do końca listopada Rüfüs Du Sol są w trasie po Stanach Zjednoczonych. Czy doczekamy się ich występu w Polsce w 2022 roku?Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →