Z klubu do teatru. Hudson Mohawke bierze się za „Dr Jekyll i Mr Hyde”

fot. Tim Saccenti
News
Z klubu do teatru. Hudson Mohawke bierze się za „Dr Jekylla i Mr Hyde'a”

Szkocki DJ i producent Hudson Mohawke będzie odpowiadał za teatralne odtworzenie legendarnej szkockiej noweli Doktor Jekyll i pan Hyde. Sprawdź szczegóły.

Skrzyżowanie dwóch kultur

Współczesna kultura odkrywa przed nami coraz większe możliwości. Dzieje się tak głównie za sprawą zacierania granic pomiędzy podmiotami, które są za nie odpowiedzialne. Połączenia kiedyś nie do pomyślenia są dzisiaj na porządku dziennym i ciężko wyobrazić sobie, aby współczesna kultura nie niosła ze sobą pierwiastka eksperymentalnego. Muzyka elektroniczna czy nawet samo techno nie są już niczym odkrywczym w teatrze. Przenikanie się różnych środowisk, kultur, filozofii to w końcu najpiękniejsza część w poznaniu świata.

Z klubu do teatru. Hudson Mohawke bierze się za „Dr Jekyll i Mr Hyde”

Narodowy Teatr Szkocji szykuje w najbliższym czasie gratkę dla osób szukających nowatorskich rozwiązań w kulturze. Nowa adaptacja klasycznej historii opowiedzianej przez Louisa Stevensona, Dr Jekyll i Mr Hyde, zadebiutuje w edynburskim teatrze Leith Theatre. Premiera zaplanowana jest na 25 lutego.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Hudson Mohawke – elektronika w teatrze

Hudson Mohawke jest jednym z najbardziej popularnych szkockich artystów tworzących muzykę elektroniczną. Założyciel labelu LuckyMe, regularnie wydający w Warp Records, produkujący muzykę takim postaciom jak Drake czy Kanye West był naturalnym wyborem na elektronicznego reprezentanta Szkocji przy tak potężnej produkcji teatralnej.

Z klubu do teatru. Hudson Mohawke bierze się za „Dr Jekyll i Mr Hyde”

Zaproszenie Hudsona wygląda znakomicie, ciężko bowiem wyobrazić sobie lepszego szkockiego interpretatora, który mógłby przenieść klasykę na język współczesny.

Przedstawienie zapowiadane jako hybrydowa wersja oryginalnej historii, wykorzystywać będzie różne techniki kinematograficzne do stworzenia filmowo-teatralnego doświadczenie na żywo.

Jekyll i Hyde to arcydzieło jednego z najlepszych szkockich gawędziarzy, zasługujące na przełomową i wymagającą interpretację. Zaprosiłem najbardziej utalentowanych artystów z całej Szkocji. Udało mi się przy okazji zgłębić kwestie narracyjne i formalne, które inspirują mnie jako artystę

– powiedział dyrektor artystyczny Hope, Dickson Leach.

Spektakl będzie odbywał się w dniach 25-27 lutego. Na tą chwilę wszystkie miejsca zostały wyprzedane, jednak organizatorzy szykują prawdziwą bombę dla tych, którym nie udało się kupić biletów. Spektakle uwieczni film pełnometrażowy, mający swoją premierę w Sky Arts w 2023 roku. Całość będzie prowadzona pod batutą Hudsona Mohawke’a, który pojawi się zarówno w filmie, jak i programie na żywo. Szczegóły projektu pod adresem Narodowego Teatru Szkocji.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →