Wyższe kary dla przedsiębiorców nieprzestrzegających obostrzeń

News
Piotr Müller, koronawirus, przedsiębiorcy

Rzecznik rządu, Piotr Müller, zapowiedział na antenie TVN 24, że kary dla przedsiębiorców nieprzestrzegających obostrzeń będą wyższe. Jego zdaniem obecna wysokość grzywny jest zbyt niska.

Wyższe kary dla przedsiębiorców nieprzestrzegających obostrzeń

Piotr Müller w TVN 24 powiedział w imieniu rządu, że ten chce doprecyzować kwestie sankcji finansowych dla przedsiębiorstw, którzy nie przestrzegają obowiązujących zaleceń sanitarnych związanych z rozprzestrzenianiem się koronowirusa.

Müller stwierdził, że wielu przedsiębiorców, np. organizatorów imprez, nie stosuje się do obowiązujących obostrzeń. Jego zdaniem, obecnie część z nich podejmuje ryzyko ukarania, bo grzywny są zbyt niskie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kary finansowe nakładane na przedsiębiorstwa za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń i zaleceń sanitarnych mają zostać kilkukrotnie zwiększone. Przedsiębiorcom bardziej opłaca się często złamać przepisy i zaryzykować karę, niż przestrzegać przepisy  – mówił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu podkreślił, że sankcje mają zostać zwiększone kilkakrotnie, a przestrzeganie przepisów weryfikować będzie większa liczba osób. Polityk  dodał także, że rząd nie planuje zaostrzenia obostrzeń, które obowiązują w całej Polsce.

W tej chwili tego nie planujemy. Pozostaje natomiast kwestia egzekwowania obecnych przepisów. W tym tygodniu skierowane zostaną dodatkowe środki, aby to czynić skuteczniej. Rząd pracuje też nad zwiększeniem kar dla podmiotów gospodarczych, które nie będą przestrzegać wytycznych sanitarnych.

Piotr Müller, przedsiębiorcy, koronawirusPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →