Wydawnicza ofensywa Poetry in Motion pełna rarytasów

News
Poetry in Motion

Działająca od 2017 roku oficyna Poetry in Motion ambitnie rozpoczyna jesień. Katalog wytwórni rozrasta się coraz bardziej. Sprawdzamy, na które pozycje w szczególności należy zwrócić uwagę.

Poetry in Motion. Międzynarodowe przedsięwzięcie

Poetry in Motion to wytwórnia założona przez czterech producentów i DJów, reprezentujących odmienne style i narodowości. Pod szyldem wspólnego projektu, Tete de la Course, Paul Rudder, Hurlee i OUI połączyli różne wizje i inspiracje związane z muzyką elektroniczną. Działalność labelu skupia się wokół muzyki house, deep house i disco. Nie oznacza to jednak, że katalog wytwórni ograniczony jest sztywnymi ramami. Wystarczy przejrzeć jego zawartość (choćby za pomocą profilu na SoundCloud), by się o tym przekonać.

Niemal od samego początku istnienia, kierunek obrany przez Poetry in Motion spotkał się z dużą aprobatą ze strony środowiska klubowego. Zarówno słuchacze, jak i sami artyści, docenili już pierwsze pozycje, jakie zostały obrandowane nazwą wytwórni. W szybki sposób, o Poetry in Motion zaczęło być głośno w gronie producentów i DJów. Pierwsi z chęcią podsyłali swój materiał, drudzy ochoczo grywali nagrania sygnowane przez oficynę.

Poetry in Motion. Trzy lata sukcesów

Wśród artystów, którzy do tej pory wydali muzykę pod szyldem Poetry in Motion (prócz samych założycieli), znaleźli się m.in. Hotmood, Cleanfield czy Erik Ellman. Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż niektóre z dotąd zaprezentowanych wydawnictw labelu miały swoje ekskluzywne premiery m.in. na Mixmagu, SlothBoogie czy Traxsource.

Hotmood – The Drum Beat EP

Ekipa Poetry in Motion nie zamierza spoczywać na laurach. Już w sierpniu katalog wytwórni poszerzył się o EPkę Attraction autorstwa Roberta Rodrigueza aka Manolo. Wydawnictwo miało swoją premierę słynnym kanale Eton Messy.

Robert Rodriguez – Attraction EP

To jednak nie koniec. Począwszy od tegorocznej jesieni, wytwórnia ma w planach zaprezentować kilka kolejnych pozycji. Pierwszą z nich jest EPka, której autorem jest jeden z założycieli Poetry in Motion, Hurlee. Jej oficjalna premiera ma miejsce dziś. Wcześniej wydawnictwo było ekskluzywnie dostępne jedynie na Traxsource.

Hurlee – Le Disque Tropical

Poetry in Motion. Spoglądając w przyszłość

Włodarze labelu już zaczynają snuć plany na rok 2021. Wśród nich znalazły się m.in. premiera nowej wersji wspomnianej Attraction EP Roberta Rodrigueza. Wydawnictwo zostanie wzbogacone o remiksy i odświeżone wersje utworów, w których pojawiło się żywe instrumentarium. Poetry in Motion zamierza wrócić do przeszłości, a dokładniej do tego, co najlepsze.

W roku 2016, na rok przed założeniem labelu, swoja premierę miał numer Something About This autorstwa jednego z założycieli wytwórni, Tete de la Course. Kawałek, który ukazał się sumptem amerykańskiej oficyny Fogbank, zdobył niemałą popularność.

Numer wylądował na 1. miejscu w rankingu Traxsource, a ponadto był regularnie grywany przez wielu DJów na Ibizie. Utwór wylądował także na oficjalnej składance Ministry of Sound. Po pięciu latach od premiery, Tete de la Course zamierza nieco odświeżyć swój hit i wydać go pod szyldem Poetry in Motion.

Tete de la Course – Something About This

Poetry in Motion. W poszukiwaniu nowości

Wytwórnia otwiera się na nowe twarze i brzmienia. Założyciele Poetry in Motion zapowiedzieli, iż czekają na podsyłanie twórczości przez debiutujących twórców. Cały czas wytwórnia przyjmuje także chętnych do zremiskowania pozycji z jej katalogu. Jeśli macie materiał, którym chcielibyście się podzielić, lub uważacie, że macie świetny pomysł na remiks któregoś z utworów z portfolio labelu, zaglądajcie do zakładki Contact na oficjalnej stronie Poetry in MotionPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →