Up To Date Festival 2023 odbędzie się w czerwcu

fot. utdf.pl
Festiwale Zapowiedzi
UTDF

Białostocki festiwal Up To Date ogłosił dziś pierwsze szczegóły tegorocznej edycji. Po raz pierwszy w blisko 13-letniej historii najważniejszego muzycznego wydarzenia na Podlasiu, nastąpiła tak duża zmiana terminu, a także... lokacji!

Up To Date Festival 2023 na start lata!

Przez lata Up To Date Festival był kojarzony jako wydarzenie kończące sezon letnich festiwali – tym razem będzie na odwrót, bowiem organizatorzy ogłosili nowy termin! W tym roku spotkamy się w Białymstoku między 23., a 24. czerwca – będzie to zatem jeden z punktów inauguracyjnych sezonu festiwalowego!

Decyzja o przeniesieniu festiwalu z jesieni na czerwiec miała wiele źródeł, a najważniejszym z nich było badanie Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku przeprowadzonego wśród publiczności Up To Date Festivalu. Decyzja o zmianie daty nie była ani spontaniczna, ani łatwa. Przez wiele lat byliśmy festiwalem zamykającym sezon letnich wydarzeń muzycznych. Było to swego rodzaju nie tylko igranie z kaprysami pogody, ale także możliwościami finansowymi naszych sympatyków. Do tej pory były to nasze intuicje. Dziś, dzięki pracy wykonanej przez pracowników Instytutu Socjologii UwB, wiemy, że miały one swoje podstawy – mówi Jędrzej Dondziło, Dyrektor Programowy UTDF. 

Up To Date Festival 2023 – nowe miejsca

Po 7 latach Up To Date Festival opuszcza Stadion Miejski, by zbliżyć publiczność do tego, co zielony region Podlasia ma w sobie najlepsze.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nowe miejsce nie ma swojej zwyczajowej nazwy ani adresu pocztowego. Białystok to miasto zielone, jak i o gęstej zabudowie. Jednak udało nam się znaleźć zupełnie nową, nieoczywistą przestrzeń, w której zorganizowanie 14. edycji festiwalu będzie możliwe. W czerwcu tego roku zaprosimy Was na letni, outdoorowy Up To Date Festival – kontynuuje Jędrzej Dondziło.

Dogłębna eksploracja źródeł festiwalu Up To Date będzie miała odzwierciedlenie w programie muzycznym. Znajdą się w nim starannie wyselekcjonowana współczesna muzyka elektroniczna: techno czy electro oraz nieszablonowa muzyka klubowa przepełniona szacunkiem do jungle, bassu i dubstepu. Fanów spokojniejszych podróży dźwiękowych zadowolą ambientalne eksploracje wzbogacone jeszcze większą niż dotychczas liczbą muzycznych eksperymentów. 

Up To Date Festival – nowi partnerzy

Zbliżenie się do źródeł festiwalu umożliwi po raz kolejny współpraca z białostocką grupą Electrum, działającą w branży energii odnawialnej, technologii i informacji. Jednym z długofalowych celów festiwalu Up To Date jest zmierzanie do dalszej redukcji wpływu festiwalu na środowisko. W tym roku festiwal rozpocznie pracę nad wieloletnią strategią jego realizacji, w czego osiągnięciu pomoże specjalistyczne doświadczenie Electrum.

Cieszymy się, że oprócz wsparcia finansowego możemy również pomóc merytorycznie i podzielić się wiedzą oraz informacją i doświadczeniem. Wspólnie z organizatorami wypracujemy rozwiązania, przy pomocy których Up To Date Festival będzie zmierzał w kierunku minimalizacji emisyjności w obszarze organizacji wydarzenia i zerowaste w zakresie produkcji. Rozpoczniemy prace nad długoterminową strategią, dzięki której przygotowania do wydarzenia jak i udział w nim nie będą wiązać się z nadmiernym wpływem na środowisko – powiedział Jacek Popławski, Dyrektor Rozwoju i Strategii w Electrum Holding sp. z o.o. 

To nie jedyna platforma współpracy dwóch marek, drugą z nich jest kooperacja przy projekcie IMMERSION, nowym networku mającym  na celu zwiększenie widoczności artystów z obszarów peryferyjnych. Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne, odpowiedzialne za organizację festiwalu Up To Date, jest współzałożycielem IMMERSIONS wraz z podmiotami z Norwegii, Litwy i Portugalii. 

Up To Date Festival – kawał historii!

Organizatorzy festiwalu Up To Date festiwalu w ostatnich latach zainspirowali również wiele aktywności łączących działalność społeczną z kulturą, które silnie rezonują regionalnie i ogólnopolsko. Na kartach historii zapisały się, między innymi takie przedsięwzięcia jak  „Wyślij pocztówkę do Babci” czy Aleja Ambientowa w Białymstoku. W roku 2022 Organizatorzy we współpracy z lokalnym wydawnictwem Papierowy Motyl wyprodukowali serię bajek dla dzieci inspirowanych muralem, który stworzyli dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W nadchodzących miesiącach twórcy festiwalu szykują kolejne akcje zaangażowane społecznie, które wraz z samym muzycznym Up To Date Festival tylko potwierdzają unikatowość wydarzeń na skalę ogólnokrajową, jak i międzynarodową. Jedną z nich będzie kontynuacja projektu “Dont Worry Be Yourself”, który skupia się na oswajaniu tematu zdrowia psychicznego oraz otwartej rozmowy na ten temat w świecie muzyki elektronicznej. 

UP TO DATE FESTIVAL 2022Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →