Up To Date z większym dofinansowaniem od miasta

News

Tegoroczny Up To Date otrzyma od władz Białegostoku więcej pieniędzy niż miało to miejsce w poprzednich latach. Czy pozwoli to festiwalowi bardziej rozwinąć skrzydła.

Na realizację Up To Date Festival 2018 Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku przyznał dotację w wysokości 600 tys. zł – to o 46 tys. zł więcej niż rok temu i 300 tys. zł więcej niż dwa lata temu. Reszta pieniędzy na organizację festiwalu pochodzić będzie od sponsorów, którzy pojawiają się do ostatniej chwili. Całkowity budżet prawdopodobnie przekroczy milion złotych.
Up To Date się rozwija. To marka. M.in. dlatego tegoroczna kwota wsparcia miejskiego jest większa. Co roku ten festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem, zachęca do powrotu stałych odbiorców i jednocześnie przyciąga nowych spoza miasta i regionu. To między innymi dlatego współpracujemy z Up To Date Festival w budowaniu wizerunku Białegostoku jako miasta pozytywnego, otwartego i przyjaznego – mówi Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. Ostatnia edycja Up To Date zgromadziła ponad 8 tysięcy uczestników, 20 procent więcej niż rok wcześniej.
Up To Date Festival 2018 odbędzie się w dniach 7-8 września. Czekamy na ogłoszenie pierwszych gwiazd.
Źródło: bialystok.wyborcza.pl
Fot. Studio Wasabi


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →