Undercity – nowy festiwal w Warszawie

Wydarzenie

W warszawskiej hali Torwar odbędzie się pierwsza edycja Undercity Festival - nowego festiwalu, który połączy muzykę elektroniczną z nowoczesną techniką multimedialną. Wydarzenie zostało zaplanowane na 3 listopada.

Za nowym projektem Undercity Festival stoją twórcy stołecznego klubu Smolna, który na przestrzeni niespełna 2 lat stał się kultowym miejscem na polskiej mapie muzycznej, a także agencja Follow The Step, odpowiedzialna za koncerty wielu międzynarodowych artystów. Wykorzystując doświadczenia zdobyte na różnych obszarach, przedstawiciele obu organizacji postanowili połączyć siły i stworzyć projekt festiwalowy, którego w Polsce jeszcze nie było.

Muzyka elektroniczna w Polsce stale się rozwija i ma tutaj mnóstwo oddanych fanów – my też nimi jesteśmy, dlatego staramy się tworzyć takie wydarzenia, na jakie sami chcielibyśmy chodzi. Udało nam się to z klubem Smolna, w którym publiczność może nie tylko usłyszeć występy wielu gigantów międzynarodowej sceny, ale też znaleźć swoje stałe, zaufane miejsce, gdzie bez względu na line-up, zawsze będzie wartościowa muzyka i dobra atmosfera.
Teraz idziemy o krok dalej i chcemy stworzyć wydarzenie, jakiego jeszcze w Polsce nie było – halowy festiwal, w którym równie ważną rolę, co muzyka, odgrywać będą multimedia. Światła, wizualizacje i scenografia sprawiają, że muzyczne doznania stają się pełniejsze – przeżyliśmy to na własnej skórze, odwiedzając m.in. Awakenings czy Time Warp. Chcielibyśmy, aby można było poczuć coś takiego również tutaj, bez konieczności wyjazdu na zagraniczne wydarzenia i to jest nasz cel w przypadku Undercity Festival. Sprawimy, że hala Torwar będzie nie do poznania – komentują organizatorzy Undercity Festival.
Na terenie hali Torwar powstaną aż 3 sceny, na których będzie można usłyszeć łącznie ponad 20 artystów. Pierwsze nazwiska zostaną ogłoszone już wkrótce, ale twórcy festiwalu zapewniają, że tak jak w przypadku klubu Smolna, będą to artyści z czołówki międzynarodowej sceny. Ich występom będzie towarzyszyć najnowocześniejsza technika multimedialna w postaci instalacji świetlnych, ekranów, wizualizacji i dedykowanej scenografii.
Bilety są dostępne do kupienia na Biletomat.pl.
Źródło: materiały prasowe


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →