Tygapaw: queerowa artystka z Jamajki zagra na Unsound

Fot. Tonje Thilesen
News
Tygapaw

Dion McKenzie to DJ-ka, producentka i promotorka, która obecnie mieszka w Brooklynie. Pochodzi jednak z Jamajki. Związana ze społecznością LGBTQ+, przełamuje tabu w muzyce. Łączy dancehall z brzmieniem współczesnej elektroniki. Daje to niesamowity efekt, który sprawia, że Tygapaw wprost magnetyzuje.

Promotorka imprez wypełnionych ideą PLUR

Według magazynu Papermag Tygapaw stworzyła jedne z najbardziej inkluzywnych imprez w Nowym Yorku (Fake Accent i Shottas). Udało jej się odtworzyć prawdziwy klimat PLUR. Jest to szczególnie imponujące, bo Dion jest samoukiem. Od podstaw, sama się nauczyła produkcji muzycznej.

Tygapaw

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zaśpiewałam w Boże Narodzenie The Greatest Love of All Whitney Houston dla mojej rodziny, kiedy miałam około 5 lub 6 lat. Znałam tekst słowo w słowo. Mimo że nie byłam wtedy pewna dlaczego, zrozumiałem w tym wieku, że muzyka jest potężna i wiele dla mnie znaczy. To było stałe źródło terapii przez całe moje życie

– wspomina artystka.

Podbijanie sceny zdominowanej przez mężczyzn

Tygapaw była od początku bardzo zdeterminowana i odważna. Pytała się wszystkich znajomych DJ-ów, czy na danej imprezie są jakieś open-decki, żeby mogła zaprezentować swoje umiejętności. Obecnie jako kuratorka imprez, chce dawać szansę artystom, którzy jeszcze się nie przebili.

Tygapaw — Handle With Care

Jak sama mówi, najważniejszy jest dla niej u DJ-a „dobry vibe”. Zwraca też uwagę na selekcję, która sprawia, że ciało magicznie zaczyna pulsować do granej muzyki. Deklaruje też, że nie zwraca uwagi na to, ile kto ma followersów na Instagramie. Ważne są też dla niej rekomendacje, które dają DJ-om jej najbliżsi przyjaciele ze środowiska klubowego.

Tygapaw

Duża część mojej podróży była napędzana przez mnóstwo motywacji, bycie moim własnym mentorem i znajdowanie własnej drogi bez większego wsparcia. Ale to się zmieniło, kiedy przyjechałam do Nowego Jorku w 2002 roku. Poznałam niesamowitych ludzi o podobnych poglądach, którzy dostrzegli mój potencjał, uwierzyli w moją wizję i wspierali mnie po drodze

– mówi Dion.

Tygapaw usłyszycie już 15 października na Unsound w Krakowie!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →