Streaming muzyki bezpośrednio do mózgu? Elon Musk już nad tym pracuje

1 992
News
Elon Musk- bezpośredni streaming muzyki do mózgu

Elon Musk zdążył nas już przyzwyczaić do swoich śmiałych i wizjonerskich pomysłów. Tym razem jego najnowszą ideą powinni zainteresować się wszyscy wielbiciele muzyki.

Elon Musk znów zadziwił świat

Elon Musk – ekscentryczny miliarder, współtwórca PayPala i Tesla Motors, a także założyciel firmy SpaceX produkującej rakiety i prywatnie mąż Grimes zapowiedział, że pod koniec sierpnia zaprezentuje postępy prac nad budową interfejsu mózg-komputer. Nowa technologia pozwoli m.in. strumieniować naszą ulubioną muzykę bezpośrednio do mózgu.

Elon Musk – bezpośredni streaming muzyki do mózgu

Badaniami nad specjalnym implantem, będącym pierwszym funkcjonalnym interfejsem mózg-komputer, prowadzi założona przez Muska firma Neuralink, Technologia ta znajdzie szereg zastosowań: pozwoli m.in. sparaliżowanym ludziom odzyskać w pełni władzę nad swoim ciałem, będzie w stanie leczyć depresję oraz różnego rodzaju uzależnienia, umożliwi sterowanie robotami-avatarami ludzi oraz zaoferuje możliwość bezpośredniego streamingu muzyki do naszego mózgu. Wszystkie szczegóły dotyczące implantu mamy poznać już niedługo.

Elon Musk

Elon Musk zbawi ludzkość?

Futurystyczny plan Elona Muska budzi tyle samo nadziei, co kontrowersji. Pytanie, czy ingerencja technologii w ciało i psychikę człowieka to szansa dla ludzkości, czy wręcz odwrotnie – może zakończyć się dla nas katastrofą?

Przypomnijmy, że sam Stephen Hawking ostrzegał, że tzw „nowe technologie” są wielkim zagrożeniem dla naszej rasy. Wskazywał on na zagrożenia związane m.in. z tzw. phishingiem – przestępstwem, które polega na kradzieży tożsamości, wynikającej z wyłudzenia danych osobowych. Hawking pisał też, że nowe technologie mogą posłużyć światowym mocarstwom do powszechnej i zakrojonej na niespotykaną do tej pory skalę inwigilacji.

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.