Streaming muzyki bezpośrednio do mózgu? Elon Musk już nad tym pracuje

News
Elon Musk- bezpośredni streaming muzyki do mózgu

Elon Musk zdążył nas już przyzwyczaić do swoich śmiałych i wizjonerskich pomysłów. Tym razem jego najnowszą ideą powinni zainteresować się wszyscy wielbiciele muzyki.

Elon Musk znów zadziwił świat

Elon Musk – ekscentryczny miliarder, współtwórca PayPala i Tesla Motors, a także założyciel firmy SpaceX produkującej rakiety i prywatnie mąż Grimes zapowiedział, że pod koniec sierpnia zaprezentuje postępy prac nad budową interfejsu mózg-komputer. Nowa technologia pozwoli m.in. strumieniować naszą ulubioną muzykę bezpośrednio do mózgu.

Elon Musk – bezpośredni streaming muzyki do mózgu

Badaniami nad specjalnym implantem, będącym pierwszym funkcjonalnym interfejsem mózg-komputer, prowadzi założona przez Muska firma Neuralink, Technologia ta znajdzie szereg zastosowań: pozwoli m.in. sparaliżowanym ludziom odzyskać w pełni władzę nad swoim ciałem, będzie w stanie leczyć depresję oraz różnego rodzaju uzależnienia, umożliwi sterowanie robotami-avatarami ludzi oraz zaoferuje możliwość bezpośredniego streamingu muzyki do naszego mózgu. Wszystkie szczegóły dotyczące implantu mamy poznać już niedługo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Elon Musk

Elon Musk zbawi ludzkość?

Futurystyczny plan Elona Muska budzi tyle samo nadziei, co kontrowersji. Pytanie, czy ingerencja technologii w ciało i psychikę człowieka to szansa dla ludzkości, czy wręcz odwrotnie – może zakończyć się dla nas katastrofą?

Przypomnijmy, że sam Stephen Hawking ostrzegał, że tzw „nowe technologie” są wielkim zagrożeniem dla naszej rasy. Wskazywał on na zagrożenia związane m.in. z tzw. phishingiem – przestępstwem, które polega na kradzieży tożsamości, wynikającej z wyłudzenia danych osobowych. Hawking pisał też, że nowe technologie mogą posłużyć światowym mocarstwom do powszechnej i zakrojonej na niespotykaną do tej pory skalę inwigilacji.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →