Stare dobre czasy. Powstał film o scenie rave z lat 90. w Newcastle

Fot. Materiały promocyjne
News

Obraz nosi tytuł The Kick, The Snare, The Hat & A Clap i można go zobaczyć  za darmo w serwisie YouTube.

Obejrzyj film o rave’ach z lat 90.

Ukazał się nowy film o scenie rave’owej lat 90. w Newcastle-Upon-Tyne w Wielkiej Brytanii. The Kick, The Snare, The Hat & A Clap jest niezależnym filmem Susie Davies, który opowiada o scenie darmowych imprez i wykorzystywanych do zabawy magazynów w Newcastle w latach 90. 40-minutpwy dokument skupia się przede wszystkim na Ouseburn Valley, obszarze na wschodnich obrzeżach miasta, który w ciągu ostatnich dwóch dekad stał się miejscem gwałtownych przemian i gentryfikacji.

The Kick, The Snare, The Hat & A Clap

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Takich impez już nie ma

Film przedstawia historię raverów, bywalców magazynów i techników soundsystemów, którzy byli częścią tej sceny, a także kreśli zmiany społeczne i urbanizację, które nastąpiły później.

Czasy rave’ów lat 90. minęły bezpowrotnie.  W swoim filmie chciałam uchwycić klimat tamtych imprez i miejsc, które dzisiaj przejęli developerzy. Myślę, że mi się to udało. – mówi reżyserka filmu, Susie Davis.

BBC Scotland również opublikowało w tym tygodniu film o szkockiej kulturze rave, który jest dostępny do oglądania przez serwis online  BBC iPlayer.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →