Spor i jego audiowizualny materiał na Sotto Voce

Śmiało można nazwać go już legendą gatunku drum’n’bass. W ostatnich dniach Spor wydał nowy materiał wraz z całą masą audiowizualnych dodatków.

Spor jest znany głównie ze swoich neurofunkowych wydawnictw w Lifted Music czy Renegade Hardware, jednak tworzy także pod drugim aliasem. Ostatnio artysta wydał nowy materiał, o którym przeczytacie poniżej.

Spor

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Spor – dwa oblicza brytyjskiego producenta

Spor to jeden z najbardziej znanych artystów drum’n’bass obok trio Noisia, Black Sun Empire czy Andy C. Niekwestionowana legenda gatunku, twórca dziesiątek singli, EPek i remixów. Każdy fan tego producenta zna takie hity jak Aztec, 103 Degress, Claret’s March czy remix dla The Quemists. Mimo wielu sukcesów Jonathan Gooch (bo tak naprawdę nazywa się brytyjczyk) od wielu lat jest w drum’n’bassowej hibernacji. Jednorazowe zrywy pokazują jednak, że wciąż uwielbia i wie, jak robić drum’n’bass, a jego brzmienie nadal jest świeże i „na czasie”. Takim zrywem możemy nazwać chociażby aż 6 nowych utworów wydanych jako Spor.

The Quemists – Stompbox (Spor Remix)

Nie jest tajemnicą, że Spor od wielu lat jest skupiony na swoim drugim aliasie Feed Me, który obraca się wokół electro i dubstepu. To właśnie głównie ten projekt oraz label Sotto Voce spędzają sen z powiek producenta z Wysp, a on sam dzięki temu jest na topie od wielu lat.

Feed Me – Strange Behaviour (feat. Tasha Baxter)

Spor – Anachronic EP już dostępna w sieci

A’propos labelu Sotto Voce, to trzeba powiedzieć, że Jonathan właśnie tutaj postanowił wydać swoją drum’n’bassową EPkę. Nic dziwnego, całość jest lekko eksperymentalna i mimo, że w tempie znanym z dnb, stylistykę kojarzymy bardziej z Feed Me. Najnowsze wydanie ma jednak stricte drum’n’bassowe akcenty, co nie umknęło takim kanałom jak UKF czy Drum&Bass Arena, gdzie odbyła się większość premier Anachronic EP.

Spor2

Najnowsze wydanie brytyjczyka nie składa się jednak z samej muzyki. Artysta zapowiedział także specjalny, audiowizualny set, który, gdyby nie sytuacja epidemiczna, widzielibyśmy na własne oczy w miniony weekend w Płocku. Przedsmak możemy zobaczyć na YouTube’ie oraz Facebooku. Spor zdecydował się także na fizyczny release w postaci winyla i specjalny merchandise związany z releasem.

Anachronic EP jest już do kupienia na Beatport oraz do posłuchania na Spotify. Liczymy, że Spor pojawi się na Audioriver 2021 za rok i ponownie zatrzęsie płocką plażą.

Spor – Anachronic EP – odsłuch

Zobacz także: MunoRadar – Switch Technique: Specjalista od hard dnb.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →