Black Sun Empire

Black Sun Empire
Drum n Bass Dubstep
Kraj:
Holandia
Trio producenckie Black Sun Empire stanowi kwintesencję mrocznej odmiany drum’n’bass. Od przełomowego momentu w 2000 roku, grupa nieprzerwanie rozwija swój styl i brzmienie, a produkcje muzyczne utwierdzają jej wiodąca pozycję na scenie. Umiejętności didżejskie artystów w połączeniu ze zdolnościami tworzenia inspirującej muzyki, zapewniły im popularność wykraczającą dalece poza granice rodzinnej Holandii. Mają na swoim koncie występ na prestiżowym festiwalu Glastonbury, gdzie mieli okazję zaprezentować swój czwarty już album Lights and Wires, wydany pod koniec 2010 roku.
Bracia Milan i Micha Heyboer wspólnie z kolegą po fachu René Verdultem, w 1997 roku w rodzinnym Utrechcie powołali do życia kolektyw, który na nowo zdefiniował mocne drum’n’bassowe brzmienie. Twórczość Black Sun Empire, pierwotnie inspirowana była dokonaniami typowymi dla wytwórni Prototype, No U Turn i Virus – znanymi szerzej jako techstep. Na tych fundamentach trio zbudowało swoje własne brzmienie, które jako pierwsza doceniła oficyna z Rotterdamu – Piruh. Jej nakładem ukazały się pierwsze numery składu – Skin Deep i Voltage. Niebawem o trójce Holendrów usłyszał DJ Trace, angielski producent uznawany za pioniera nurtu techstep. Zaproponował im stworzenie remiksu numeru Mutant Jazz dla swojego labelu DSCi4. Wtedy o BSE usłyszała po raz pierwszy Anglia, a co za tym idzie, scena d’n’b na świecie.
W 2002 roku, po serii produkcji dla brytyjskich labeli, Black Sun Empire postanowili tworzyć pod własnym wydawniczym szyldem. Debiutancki album Driving Insane ukazał się już nakładem Black Sun Empire Recordings w 2004 roku. Holendrzy połączyli swoje twórcze siły z innymi uznanymi producentami, jak Concord Dawn czy Stue z formacji Cause 4 Concern. Niedługo potem, bo już w 2005 roku ukazał się kolejny album tria – Cruel and Unusual, do pracy nad którym zaproszeni zostali tacy twórcy, jak Noisia, Kemal czy Corrupt Souls. Wtedy też zrealizowany został pomysł otwarcia sublabelu oBSEssions dla promowania łagodniejszych odmian muzyki d’n’b. Pod tym właśnie szyldem wydali swoje numery choćby SKC, Chris SU czy wspomniana Noisia. Mimo zagranicznej kariery, Black Sun Empire nie zapomnieli o swoich korzeniach. Regularnie co miesiąc kontynuują cykl imprez Blockout w Utrechcie.

DJ Chart | Black Sun Empire | 12.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Black Sun Empire, State Of Mind Ego (Original Mix) Blackout Music
2 Pythius BBT (Original Mix) Blackout Music
3 Mind Vortex Overture (Original Mix) RAM Records
4 Pythius Abandon (Original Mix) Blackout Music
5 Mefjus Surrounded (Original Mix) Critical Music
6 Tinlicker Nachtwerk (Original Mix) Sotto Voce
7 Ed Rush Scarabs (Original Mix) Piranha Pool Recordings
8 Black Sun Empire, Pythius Desert Sand (Original Mix) Blackout Music
9 State Of Mind No-Operative (Audio Remix) Blackout Music
10 Alix Perez, Foreign Beggars Dark Days Ft. Foreign Beggars (Fourward Remix) Shogun Audio
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →