SoundCloud znów przyjazny DJ-om?

News

Jak zapewnia założyciel serwisu SoundCloud, usuwanie DJ-setów z powodu naruszenia praw autorskich jest już przeszłością.

Jeśli często uploadujesz swoje miksy na SoundCloud, pewnie zdarzyło Ci się, że serwis usunął nagranie, gdyż zawierało ono utwory chronione prawem autorskim. Czasem dochodziło do sytuacji, że z automatu usuwał też sety artystów, którzy grali własne produkcje, bo w bazie jako posiadacze praw do nich figurowały wytwórnie, a nie twórcy. Przez te praktyki sporo użytkowników opuściło platformę i przeniosło się na Mixcloud i inne konkurencyjne serwisy, a SoundCloud przez długi czas tylko się temu przyglądał.
Z problemem sprawiedliwego rozliczania się z twórcami muzyki wykorzystanej w dj-setach poradzili sobie jakiś czas temu Apple Music i Spotify, teraz i SoundCloud znalazł sposób na legalne zatrzymanie miksów na swoich serwerach i oferowanie ich w płatnej usłudze SoundCloud Go. O dogadaniu się z organizacjami zbiorowego zarządzania poinformował założyciel serwisu Eric Wahlforss w wywiadzie dla niemieckiego Groove.
Lepiej późno niż wcale.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →