Soulwax i 2ManyDJs składają muzyczny hołd EMS Synthi 100

News Film Galeria
EMS Synthi 100

David i Stephen Dewaele, aka Soulwax i 2ManyDJs wydadzą album i książkę, będące peanem pochwalnym na cześć legendarnego syntezatora.

EMS Synthi 100 – legendarny syntezator ponownie w służbie muzyce

DEEWEE Sessions Vol. 01 oraz towarzysząca im 48-stronicowa książka ukażą się nakładem wytwórni DEEWEE i The Vinyl Factory  już 29 maja. Belgijski duet Soulwax/2manyDJs, na potrzeby stworzenia obu wydawnictw współpracował z Instytutem Psychoakustyki i Muzyki Elektronicznej (IPEM) na Uniwersytecie w Gandawie. Muzycy razem z uczonymi odnowili i unowocześnili EMS Synthi 100.

EMS Synthi 100 to analogowo-cyfrowy hybrydowy syntezator firmy Electronic Music Studios Ltd. Przełomowa, jak na tamte lata, inżynieria została zaprojektowana przez Davida Cockerella i szczegółowo udokumentowana w 1971 roku. EMS Synthi 100 można było kupić w latach 70. za kwotę ok. 6500 funtów. Jest to niezwykle rzadki sprzęt, w całej historii wyprodukowano jedynie 31 sztuk tych wielkich syntezatorów, potrafiących wydobyć z siebie niemal nieskończoną ilość dźwięków.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wierzyliśmy, że w tej maszynie kryją się ogromne ilości melodii i rytmów. Po prostu musieliśmy sprawić, by EMS Synthi 100 zaczął dla nas śpiewać. Kilka z kompozycji, które trafiły na naszą płytę, zostało napisanych wcześniej, z myślą o Synthi 100, a następnie przetłumaczonych na jego system. Pozostałe utwory powstały w wyniku wielogodzinnej zabawy na syntezatorze – tłumaczą David i Stephen Dewaele

EMS Synthi 100 – nieskończenie wiele muzycznych możliwości

David i Stephen Dewaele (aka Soulwax/2manydjs) od zawsze byli zafascynowani kolekcjonowaniem rzadkich instrumentów i sprzętów nagrywających. Twierdzą, że każdy nowy instrument czy przedmiot inspiruje ich oraz otwiera cały świat nowych możliwości. Przy pomocy EMS Synthi 100, obaj artyści nagrali podzieloną na 3 części retro-futurystyczną płytę brzmiącą niezwykle oryginalnie i intrygująco. Pre-order albumu można składać pod tym adresem.

Soulwax/2ManyDJs DEEWEE Sessions Vol. 01, lista utworów

  1. A1. Movement 1
  2. A2. Movement 2
  3. A3. Movement 3
  4. B1. Movement 4
  5. B2. Movement 5
  6. B3. Movement 6
DEEWEE Sessions Vol.01

Okładka DEEWEE Sessions Vol.01Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →