Selekcja. Masha Romanova dla Muno.pl: „Uwielbiam estetykę płyt winylowych”

Wywiad
Masha Romanova

Kolejną bohaterką naszego kącika selektorskiego, odkrywającą swoje muzyczne karty jest pochodząca z Białorusi Masha Romanova. Młoda dj'ka od dłuższego czasu znajdywała się na naszym radarze, najwyższa pora przyjrzeć się co gra w duszy tej utalentowanej postaci. Kupiła nas dojrzałymi techno setami, uwielbieniem do czarnego wosku i i inteligentną ścieżką kariery, dyktowaną miłością do muzyki. Szerokie horyzonty Mashy gwarancją między gatunkowej żonglerki. Zresztą, sprawdźcie sami.

Masha Romanova – w domu Pink Floyd, na imprezie włoskie techno

Masha Romanova należy do tego grona młodych dj’ów w naszym kraju, których kariera rozwija się w praktycznym, czysto muzycznym wymiarze. W myśl „jesteś tak dobry jak twój ostatni set” Masha regularnie wydaje bezbłędne sety, stylistycznie bliskie topowym włoskim producentom kojarzonym z hipnotycznym techno. Przygoda z muzyką elektroniczną zaczęła się w końcu od fascynacji deep techno, w które wprowadziły ją wcześniejsze podcasty Etappa Kyle’a i Aksamit. Rzadko bywa na Białorusi ze względów politycznych, uważa jednak, że tamtejsza scena techno jest w fazie formacji zaś na Mińsk spogląda jak na miasto z ogromnym, wciąż nie wykorzystanym potencjałem. Mówiąc o miejscu skąd pochodzi wymienia przede wszystkim Cliche Morpha, autora mocnych winylowych wydawnictw na jej ukochanym Edit Select Records i Affin.

Masha Romanova

Czarna miłość do płyty winylowej

Swoją krótką przygodę z dj’ingiem zawdzięcza przede wszystkim osobom tworzącym kolektyw Affekt, do którego jakiś czas temu sama dołączyła. Miłość do czarnego wosku ludzi odpowiedzialnych za tę platformę przelała się na Mashe, która odkryła w tym nośniku kompletnie inny świat.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Uwielbiam estetykę płyt winylowych, design okładek i gramofonów. Przesłuchanie ulubionego albumu wymaga większego skupienia i uwagi. Winyl daje możliwość czerpania szczególnej przyjemności z dźwięku, pozwala czuć się bardziej sentymentalnie do muzyki. To jest swego rodzaju rytuał, kiedy wyciągasz płytę, zakładasz ją i się skupiasz na przesłuchaniu jednej strony płyty…

Duże wrażenie robią muzyczne wybory Romanovej. W warunkach nie klubowych, kiedy jest na Białorusi wybiera bardziej intelektualną muzykę, zanurzając się w którejś z propozycji od Pink Floyd lub Jefferson Airplane. Uwielbia spacery w samotności ze słuchawkami na uszach, witając w swoim świecie ukochany Portishead lub Massive Attack. W setach Mashy jest równie ciekawie – na pewno usłyszymy tam postaci pokroju Mike’a Parkera, Donato Dozzyego czy Bjarkiego. Na zestaw personalnych perełek zapraszamy poniżej.

Masha Romanova – selekcja dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłaś

Electro stuff  „Let’s Bang” producenta Cybonix, którego właśnie niedawno odkryłam.

Cybonix – Let’s Bang

Pierwszy utwór/album, który kupiłaś

Nie pamiętam pierwszego digitalu, ale pamiętam jedną ze swoich pierwszych płyt – MV009 Various EP z włoskiego labelu Mental Modern. Świetny album, budzi w moim sercu czułe wspomnienia.

MMV009 – Various EP

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

Out of this world!

Mike Parker – Resonator One

Ulubiony utwór grany do znudzenia na początku kariery

Myślę, że ten utwór najlepiej charakteryzuje moje muzyczne preferencje na samym początku podróży. Dark, hypnosis and depth.

Acronym- Yggdrasil

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Dancefloor killer! 

DJ Ogi – The Funk 

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

Czekałam na wydanie tego utworu od 2018 roku. I teraz nie odpuszczam żadnej możliwości, żeby się podzielić z nim grając w klubach.

Beennooutside – Project 10

Utwór ulubionego producenta

Jeden z ulubionych utworów wszech czasów, a jednocześnie, mój ulubiony z całej dyskografii Richiego, wywarł ogromny wpływ na moją muzyczną percepcję. To jest muzyka nie do tańczenia, a do słuchania, najlepiej w godzinach nocnych, kiedy jesteś sam ze sobą. Dla mnie cały album „Consumed” jest ponadczasowy.

Richie Hawtin – Consume

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Najbardziej lubię grać warm-upy . Zawsze staram się otwierać imprezę nietaneczną, głęboką muzyką. Anthony to prawdziwy szaman, kultowa postać współczesnego undergroundowego techno. Jego muzyka ma niepowtarzalne brzmienie. 

Abdulla Rashim – Separation Of Senses 

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

Uwielbiam zamykać set tym kawałkiem. Rosnąca energia przełamana Amen break’iem, przypomina mi o tym, że w muzyce nie ma reguł. Niesamowity muzyczny eksperyment. Uwielbiam Mirę, ona ma wyjątkowy gust, własną wizję i nietypową, autentyczną produkcję. Podoba mi się również jej poetycki styl narracji przypominający jeden z moich ulubionych rosyjskich zespołów „Krovostok” : )

Shadowax – I Want To Be A Stewardess

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

Po imprezie preferuje posłuchać ciszy, albo bardziej subtelnej melancholijnej muzyki.

Azari & III – Hungry For The Power (Sei A Remix)

Utwór celebrujący poranek bez kaca

Wokal, miękkie nierówne rytmy, dziwne wybuchy przyciszonego białego szumu tworzą magicznie uspokajający efekt. Naprawdę kocham ten elektroniczny kawałek sztuki. 

Cicada – Gescom

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłaś

Dla mnie zespół IC3PEAK jest fenomenem, który mocno się wyróżnia na tle innych. Koncept, fabuła, wideoklipy, muzyka – wszystko na najwyższym poziomie. A ich twórczość jest odpowiedzią na to, co się dzieje w naszym społeczeństwie. Nie mogę się doczekać ich koncertu we Wrocławiu.

IC3PEAK – THIS WORLD IS SICK

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Oh, mam kilkanaście takich kawałków, jeden z nich to utwór „Grind” Roberta Armani, który pierwotnie był wydany w 1997 roku na legendarnym labelu Dance Mania. Uwielbiam go grać w klubach, miksując z nowszym materiałem. Na parkiecie zawsze sprawdza się fantastycznie. Pozostaje znaleźć dobry egzemplarz płyty na Discogs!

Robert Armani – Grind

Utworyy, które definiują moją selekcję

Ole Mic Odd – Crystal Drip ft. Drakkar Noir

Ruhbarb – Gods & Robots (Answer Code Request Remix)

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Zemfiry słucham od samego dzieciństwa. I to jest jej ostatni album, który moim zdaniem, nie pozostawi nikogo obojętnym. Trochę ironii, depresji i odrobina miłości. Zemfira tworzyła ten album przez 8 lat, a nagrywała – przez 2,5 roku, skrupulatnie dobierała każdą nutę, każdy dźwięk. Niewielu rosyjskich muzyków ma taką cierpliwość. Te piosenki mają również ciekawą grę słów i niebanalne rymy. Dla mnie jest to najlepsza muzyczna wypowiedź w języku rosyjskim w ciągu ostatnich kilku lat….bardzo szczera….. I uważam, że to jest najważniejsze w twórczości.

земфира – бордерлайн 

Playlista: Masha Romanova dla Muno.plPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →