Selekcja: Karol Aleksander

News

Sprawdzamy przedimprezową selekcję najciekawszych polskich didżejów. Posłuchaj co polecają! W tym tygodniu houseowe perełki od Karola Aleksandra.

Czego właśnie słuchasz?

Ostatnio przypadkowo wróciłem do płyty, którą po raz pierwszy usłyszałem jakieś 10 lat temu. Mowa tu o Parliament – Mothership Connection, dostałem kiedyś ten album od dobrego kolegi jako potencjalny materiał na sample. Myślę, ze od tamtej pory mało się zmieniło i nadal jest to jedna z najczęściej samplowanych płyt świata, więc numery z niej wydały mi się wówczas trochę oklepane, a momentami nawet kiczowate. Z biegiem czasu powoli przekonywałem się do twórczości ekipy George’a Clintona, ale nie na tyle, by zostać ich fanem numer jeden. Niedawno miałem ze znajomym dyskusję o olschoolowym rapie opartym na samplach, wymienialiśmy kawałki i w pewnym momencie padło na Dr Dre – Let Me Ride. Włączyłem więc oryginał, z którego pochodzi baza i okazało się, ze brzmi jak… kosmos! Zacząłem później grzebać w dyskografiach i życiorysach ekipy i obecnie jestem zainfekowany ich twórczością. Aktualnie odkrywam na nowo albumy Funkadelic / Parliament, a zwłaszcza boczne projekty ich członków. I promise to funk promise to keep it’s promise you’ll keep the funk!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gdzie grasz w ten weekend?

W piątek odpoczywam, a w sobotę ruszam do Poznania, gdzie zagram po raz pierwszy. Razem ze mną za gramofonami staną DJ Pred Ferry z kolektywu Jazxing oraz lokalni herosi – Wosk Soundsystem. Będzie dużo winyli, house’u i disco! (Więcej info: Karol Aleksander, Dj Pred Ferry, WOSK Soundsystem @ BRZEG Wschodni)

5 utworów, które zawsze masz ze sobą na imprezie?Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →