Selekcja: Abu Zeinah dla Muno.pl. Maestro hipnotycznego techno z samego serca Berlina

Wywiad
Abu Zeinah selekcja

Aż dziw bierze, że obecność Kamila w naszej Selekcji, ma miejsce dopiero teraz. Abu Zeinah to jeden z tych producentów, który za sprawą swojego charakterystycznego stylu - często nazywanego "alien techno" - zaskarbił sobie sympatię wielu odbiorców. Nie tylko w Polsce, ale również na zachodzie.

Abu Zeinah to mieszkający w Berlinie DJ, producent, członek kolektywu Behind The Stage i duetu Feral Rite współtworzony z Markiem Nalikowskim. Pochodzący z Warszawy artysta, ma na swoim koncie wiele świetnych wydawnictw oraz występy na największych polskich festiwalach jak Up To Date Festival, Unsound czy Revive. Co więcej, na 2021 rok zaplanowany jest jego występ w Twierdzy Modlin w trakcie trzeciej edycji Instytut Festival. Na przestrzeni wielu lat obecności na scenie miał okazję występować u boku wielu znakomitych artystów pokroju Samuela Kerridge, ShlomoIntroversionSchwefelgelb, Xarah Dion i Ritualz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Abu Zeinah – Fot. Helena Majewska

Mówisz „alien techno”, myślisz Abu Zeinah

Wraz z początkiem roku, nakładem wspomnianego BTS, ukazało się drugie wydawnictwo wytwórni pt. Silurian, należące do Kamila. Trzy nastrojowe i dynamiczne utwory: Gobi, Nāga i Hydraw w pełni oddają styl „alien techno”, nadający naszemu rodakowi wyjątkowość i wyrazistość.

Aktywność producencką Abu Zeinaha można dostrzec na wielu składankach i kompilacjach. Ostatnie udostępnione utwory: No Balance 1 i Razi znajdziemy wśród wielu innych na VA The Book Of Electronic Music Explorations niemieckiej wytwórni Delayed Arrivals oraz VA Ardea Cinerea łódzkiej Pointless Geometry.

Miłośnik hardware’u, oddany dźwiękom oscylującym głównie wokół hipnotycznego i zarazem energetycznego techno, lubiący wplatać w swoje produkcje i sety elementy ambientu i muzyki eksperymentalnej. Przed Wami Abu Zeinah w pełnej okazałości.

Abu Zeinah – Selekcja dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłeś

Setaoc MassInferno

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś

Regis – Delivered Into The Hands Of Indifference

Pierwsza w życiu płyta techno, którą kupiłem podczas pierwszej wizyty w Warszawskim Side One. Ta płyta w bardzo dużym stopniu ukształowała mój gust muzyczny oraz selekcję. Dodatkowo jest inspiracją przy produkcji utworów Abu Zeinah.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

Mike ParkerMnajdra (Shifted Remix)

Bez względu na to, czy planuję grać bardziej energetycznie, czy hipnotycznie, zawsze znajdzie się miejsce dla tego utworu.

Ulubiony utwór grany na znudzenia na początku kariery

AnDDeep Consciousness

Na początku swojej przygody z graniem kolekcjonowałem wszystkie wydawnictwa z labelu RepitchD.Carbone, Gaja czy AnD to artyści, których utwory najbardziej lubiłem grać. Deep Consciousness to jeden z najczęściej wyciaganych z case’a.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

VTSSSensor 150

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

PharaM. at play

Gdyby kluby były otwarte to prawdopodobnie grałbym ten numer. Esencja hipnotycznego, repetytywnego, ale energetycznego techno.

Utwór ulubionego producenta

RegisBarriers

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Coil ‎– Theme From Blue I

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

Depeche ModeBlack Celebration

Depechce Mode to chyba mój ulubiony zespół. Jako depesz uwielbiam grać utwory z wokalem Dave’a Gahana albo Martina Gore’a na koniec imprezy. Idealnie pasuja na zamkniecie setu.

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

MNLTHeUpho-Rave Live Version

Ten utwór to euforia po wspaniałym rave’ie. Nazwa jest idealnie dopasowana do emocji zawartych w tym utworze.

Utwór celebrujący poranek bez kaca

John BeltranSoft Summer

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś

Ben KlockSubzero

Jeden z moich ulubionych bigroomowych techno numerów.

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Mauro Picotto Iguana

To utwór, który usłyszałem jako nastolatek na Viva 2. Po latach okazało się ze idealnie pasuje do reptilianskiego techno.

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

D.DanSwitchblade (Cyclical Mix)

Setaoc MassInferno

UVBA Man Of God

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Dedekind Cut $uccessor

P

Playlista dla Muno.pl – Abu ZeinahPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →