Ableton Live kontrolowany vinylami? To możliwe!

Technologia

Firma Stagecraft Software zaprezentowała wtyczkę Scratch Track, dzięki której dowolny DAW (np. Ableton Live) może stać się narzędziem DJ-skim kontrolowanym za pomocą płyt z kodem czasowym.

Koncepcji połączenia oprogramowania DVS i DAW-ów było już kilka. Użytkownicy Traktor Scratch Pro synchronizują Ableton Live przy pomocy zegara MIDI, Serato umożliwiło integrację również z Live przy pomocy The Bridge. Mała firma Stagecraft Software zaprezentowała ostatnio kolejny sposób, z którego mogą skorzystać użytkownicy obu systemów DJ-skich.

Ekipa Stagecraft wypuściła wtyczkę VST Scratch Track, dzięki której możliwa jest kontrola sampla w DAW-ie przy pomocy płyty z kodem czasowym. Producent przyznaje, że powstała ona z myślą o nagrywniu scratchy, jednak zapewnia, że nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystali z niej DJ-e chcący grać tradycyjne sety. Osobom zaznajomionym z DVS-ami i np. Ableton Live na pewno już mnożą się pomysły jak można ją wykorzystać 🙂

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie Scratch Track nie oferuje tworzenia playlist, więc każdą empetrójkę trzeba ręcznie przeciągnąć do wtyczki. Może w przyszłości producent pomyśli nad rozbudowaniem programu, mając na uwadze potrzeby DJ-ów.

Scratch Track jest dostępny na systemy Windows i OSX oraz obsługuje płyty z kodem czasowym Traktor, Serato, Torq i Ms Pinky. Cena wtyczki wynosi 20 dolarów, dostępny jest też 30-dniowy trial.

Więcej info: www.stagecraftsoftware.com

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →