Salami Rose Joe Louis na pokładzie Brainfeedera

News
Salami Rose Joe Louis

Wytwórnia Brainfeeder powiększa portfolio swoich artystów o nowe nazwisko. Label założony przez Flying Lotusa zasiliła Salami Rose Joe Louis.

Kim jest Salami Rose Joe Louis?

Lindsay Olsen, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko nowego nabytku Brainfeedera, to pochodząca z Crockett producentka i kompozytorka. Twórczość Amerykanki łączy w sobie elementy dream popu, lo-fi czy chillwave’u. To właśnie za sprawą tego ostatniego gatunku Salami Rose Joe Louis miała szansę pokazać się przed większą publicznością. Właściwie to nie za sprawą samego gatunku, co jego ojca chrzestnego. O kim mowa? Chodzi oczywiście o Chaza Beara, znanego również jako Chazwick Bundick, Les Sins, ale przede wszystkim jako Toro y Moi.

W ubiegłym roku Olsen miała okazję wystąpić kilkukrotnie jako support na trasie Toro y Moi. Wpływy twórczości Beara, a także Washed Out czy MillionYoung, wyraźnie pobrzmiewają w dotychczas zaprezentowanych przez nią nagraniach. Mowa tu także o najnowszych produkcjach, które wylądują na krążku wydanym już przez Brainfeedera.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Salami Rose Joe Louis i podróż w przyszłość

Album zatytułowany Zdenka 2080 ukaże się 30 sierpnia. Autorka płyty podzieliła się trzema pochodzącymi z niego numerami. Każdy z nich łączy w sobie wspomniane wcześniej stylistyki dream popu czy lo-fi. Niespiesznie płynące, miękkie dźwięki w połączeniu z rozmarzonym, sennym wokalem Olsen to idealna propozycja na ścieżkę dźwiękową leniwego popołudnia spędzonego w łóżku. Salami Rose Joe Louis podkreśla, iż inspiracje do nagrania materiału na Zdenka 2080, znalazła w apokaliptycznych powieściach, głównie Octavii Butler i Gene’a Wolfe’a:

Butler i Wolfe zainspirowali mnie do odkrywania królestwa fantazji jako do sposobu na wizualizowania schematów i prawd dotyczących naszego społeczeństwa i ludzkości.

Olsen wspomina także o inspiracji filmami, w tym animowanymi. Zdenka 2080 to swego rodzaju koncept-album, który ma za zadanie opowiedzieć wymyśloną przez artystkę historię rozgrywającą się w 2080 roku. Jej bohaterką jest tytułowa Zdenka, młoda i zagubiona mieszkanka Ziemi, która może odwrócić losy planety zniszczonej przez działania chciwych polityków i korporacji.

Salami Rose Joe Louis – szczegóły debiutu w Brainfeeder

Zdenka 2080 nie będzie długogrającym debiutem Amerykanki. Już wcześniej Olsen dzieliła się longplayami, m.in. wydanym w 2017 roku, dobrze przyjętym przez krytyków Zlaty Sauce Nephew. Najnowszym albumem Salami Rose Joe Louis dołącza do grona innych artystów wydających pod szyldem Brainfeedera. Wśród nich są m.in. Lapalux, Kamasi Washington, Dorian Concept, Ross From Friends czy Thundercat.

Na nadchodzącym krążku Salami Rose Joe Louis znajdą się aż 22 kompozycje.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →